Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Obrońcą ormiańskiego sprawcy tragicznego wypadku w Rosji będzie znany adwokat

W poniedziałek ormiański rzecznik praw obywatelskich, Karen Andreasjan, spotkał się ze sprawcą tragicznego wypadku pod Podolskiem (Rosja) Graczem Arutjunianem przebywającym w areszcie śledczym Moskwie. Nawiązując do skandalicznego pierwszego przesłuchania ormiańskiego kierowcy, kiedy Arutjunian został doprowadzony przed oblicze sądu w damskim szlafroku, Andreasjan po spotkaniu poinformował, że obecnie osadzonemu niczego nie brakuje i jest dobrze traktowany w więzieniu.

Karen Andreasjan. Źródło: euro-ombudsman.org

Karen Andreasjan. Źródło: euro-ombudsman.org


Kadry z aresztu Arutjuniana wywołały oburzenie w Armenii – mówił wywiadzie dla serwisu LifeNews Karen Andreasjan, który w poniedziałek (22.07.2013) spotkał się z aresztowanym – Jednakże podczas spotkania widziałem, że Arutjunian jest odpowiednio ubrany, ogolony i nakarmiony. Poinformował mnie, że niczego mu nie brakuje. Ormiański rzecznik praw obywatelskich zaznaczył także, że w sprawie wyjaśnienia dlaczego oskarżony został doprowadzony do sądu w żeńskim szlafroku będzie przeprowadzone śledztwo.

Odpowiadając na pytanie dotyczące możliwego wydania sprawcy wypadku armeńskim służbom penitencjarnym Andreasjan wyjaśnił, że wniosek o ekstradycję Arutjuniana może zostać wniesiony dopiero po ogłoszeniu wyroku przez rosyjski sąd. – Najważniejszym zadaniem w tej chwili jest jednak zapewnienie sprawiedliwego procesu sądowego – podkreślił Andreasjan i dodał, że obrońcą sprawcy wypadku będzie jeden z najbardziej znanych adwokatów w Rosji – Ruben Markarjan, występujący w programie „Sąd przysięgłych” w telewizji NTW (rosyjska wersja popularnego w Polsce serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”). Prowadzenie sprawy Arutjuniana będzie natomiast finansowana ze środków Związku Ormian w Rosji.

Przypomnijmy: 13 lipca kierujący ciężarówką marki Kamaz, pochodzący z Armenii Graczo Arutjunian, wymusił pierwszeństwo i staranował autobus. W wypadku, do którego doszło na drodze Moskwa – Podolsk, śmierć poniosło 18 osób, a ponad 60 zostało rannych. Więcej na ten temat: Ormianie protestują przeciwko poniżaniu sprawcy wypadku pod Podolskiem

Źródła: newsarmenia.ru, regnum.ru, lifenews.ru

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY