Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Osobliwości politycznego wędkarstwa

Wędkarstwo za naszą wschodnią granicą cieszy się ogromną popularnością. To typowo męskie zajęcie jest dowodem odwagi, sprytu i umiejętności. Każdy szanujący się przedstawiciel płci męskiej ma na swoim koncie nie jedno trofeum, które niezbicie dowodzi spełnienia kryterium bycia „prawdziwym mężczyzną”. Nie może więc dziwić, że dwaj wschodnioeuropejscy przywódcy mogą pochwalić się nie lada osiągnięciami w tej dziedzinie.

Szczupak. Autor: Jik jik. Źródło: wikimedia.org

Szczupak. Autor: Jik jik. Źródło: wikimedia.org


Pierwszy rękawicę rzucił Władimir Putin, który wraz ze swym bliskim kolegą Dmitrijem Miedwiediewem odbywał „mini-urlop” nad jeziorem Tokpak Hol w regionie Tuwa na południu Syberii. Tam, w pięknych okolicznościach przyrody, Putin złowił 21 kg szczupaka. – To mój pierwszy tak duży szczupak. Nie było łatwo go złapać. Nie chciał połknąć przynęty – zwierzał się rosyjski przywódca, który stoczył pół godzinny pojedynek nim ryba została ostatecznie schwytana przez wspomagającego Władimira Władimirowicza łowczego. – Ostrożnie, może ugryźć – ostrzegł Putina pomocnik. – Sam ją mogę ugryźć – odgryzł się Putin.

Zobacz Putina-wędkarza (jęz. ros.):

Okazuje się jednak, że wśród przywódców państw są bardziej zdolni wędkarze. Oto sąsiad zza miedzy, Alaksandr Łukaszenka przyznał, że złowił ogromnej wielkości suma. – Na Prypeci ryb nie było! Ale tam zaprowadzili porządek i teraz ryby za palec chwytają! – dowodził czystości rzek na Białorusi Łukaszenka na posiedzeniu rządu w sprawie polowań i rybołówstwa. Chwile potem padły znamienne słowa: – Sam złowiłem 57 kilogramowego suma! Złapałem trzy sumy – 57, 24 i 7 kilogramowego. Deklaracje prezydenta natychmiast potwierdził obecny na posiedzeniu wicepremier Michaił Rusyj: – Mojego wzrostu! – orzekł Rusyj. – Ale nie wagi – pół żartem, pół serio odpowiedział Łukaszenka.

Zobacz deklaracje Łukaszenki (jęz. ros.):

Jak poinformowała służba prasowa prezydenta Federacji Rosyjskiej szczupak poszedł „na kotlety”. Los białoruskiego suma jest nieznany.

Źródła: belaruspartisan.org, utro.ru, kremlin.ru

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY