Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Konkurs na najlepszą publikację o historii polskiej dyplomacji

Minister Spraw Zagranicznych ogłasza konkurs na najlepszą publikację ilustrującą historię polskiej dyplomacji i polskiej polityki zagranicznej, która powstała w 2012 roku. Historycy mogą zgłaszać swoje prace do 30 września 2013 r.
Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warszawa, źródło: pl.wikipedia.org

Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warszawa, źródło: pl.wikipedia.org

Do konkursu można zgłaszać zarówno monografie naukowe, publikacje popularno-naukowe jak też edycje dokumentów źródłowych. Zgłaszane publikacje mogą dotyczyć wszystkich okresów historycznych – konkurs jest przewidziany dla historyków wszystkich epok (bez ograniczeń chronologicznych). Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. złotych.

Zasady konkursu:

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie prac w terminie do dnia 30 września 2013 roku (decyduje data wpływu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych). Prosimy o zgłaszanie prac na Konkurs w postaci 3 egzemplarzy publikacji, dołączając (jeśli to możliwe) publikowane recenzje, opinie i recenzje wydawnicze. Tegoroczna edycja konkursu obejmuje wyłącznie prace opublikowane w roku 2012.

Publikacje prosimy przesyłać na adres: Biuro Archiwum i Zarządzania Informacją MSZ (ul. Taneczna 67A, 02–829 Warszawa) z dopiskiem „Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą publikację”.

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace napisane w języku polskim, jak też prace obcojęzyczne przetłumaczone na język polski. MSZ nie odsyła egzemplarzy publikacji zgłoszonych na konkurs.

Dodatkowych informacji udziela Historyk MSZ – Piotr Długołęcki tel. 022 523 78 00 oraz 022 532 89 45, e-mail:piotr.dlugolecki@msz.gov.pl

Źródło: msz.gov.pl

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY