Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Europejskie Fundusz na Rzecz Demokracji rozpoczął przyjmowanie wniosków na dofinansowanie

Europejski Fundusz na Rzecz Demokracji – instytucja, której zadaniem jest wspieranie przemian demokratycznych w sąsiedztwie Unii Europejskiej – rozpoczął przyjmowanie wniosków grantowych.

Printscrean z nowej strony EED, źródło: democracyendowment.eu

Printscrean z nowej strony EED, źródło: democracyendowment.eu

Europejski Fundusz na Rzecz Demokracji powstał staraniem polskiej dyplomacji z inicjatywy Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego. Powołanie organizacji, której celem jest wspieranie demokratycznych przemian w najbliższych sąsiedztwie Unii Europejskiej był jedną z flagowych inicjatyw polskiej prezydencji w Radzie UE w 2011 r. W maju br. minister Sikorski otworzył w Brukseli siedzibę instytucji, zaś wczoraj (12.08.2013) Fundusz oficjalnie ogłosił przyjmowanie wniosków na dofinansowanie projektów.

 


Warto przypomnieć, że Europejski Fundusz na Rzecz Demokracji, którego Dyrektorem Wykonawczym jest Jerzy Pomianowski, b. wiceminister MSZ, przyjmuje wnioski bezterminowo. Wartość dofinansowania została określona na poziomie od 10 tys. do 150 tys. euro i przeznaczona jest dla prodemokratycznych organizacji społecznych, ruchów i indywidualnych aktywistów działających na rzecz praw i wolności obywatelskich. Działania projektowe powinny dotyczyć następujących krajów: Algierii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Egiptu, Gruzji, Jordanii, Gruzji, Libii, Libanu, Mołdawii, Maroka, terytoriów okupowanych Palestyny, Syrii, Tunezji i Ukrainy.

Przeczytaj więcej na temat Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji:

Polak szefem Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji

Wywiad z Jerzym Pomianowskim na temat Funduszu na rzecz Demokracji

W Brukseli otwarto siedzibę Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji

Źródła: democracyendowment.eu

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY