Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Prezydent Gruzji: „Putin żąda mojej śmierci”

Plany, które zamierzał zrealizować Micheil Saakaszwili po zakończeniu swojej drugiej kadencji są zagrożone. Powiadomił o tym sam gruziński przywódca podczas wywiadu dla amerykańskiego serwisu informacyjnego Bloomberga stwierdzając, że Władimir Putin będzie dążył do pozbawienia go życia lub zamknięcia w więzieniu.

Micheil Saakaszwili. Źródło:president.gov.ge

Micheil Saakaszwili. Źródło:president.gov.ge


Zdaniem Micheila Saakaszwilego jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. – Mam być albo zabity albo posadzony w więzieniu. Tego żąda Władimir Putin – powiedział prezydent Gruzji dziennikarzom stacji Bloomberg. Według niego życzenie przywódcy Rosji spełnić ma szef gruzińskiego rządu, Bidzina Iwaniszwili, który „działa w porozumieniu z Putinem”.

Saakaszwili nie traci jednak nadziei: – Zobaczymy kto kogo posadzi. Nie jestem zebrą Iwaniszwilego, czy innym domowym zwierzęciem, aby mógł mnie złapać i zamknąć w klatce – odgraża się gruziński prezydent i dowodzi: – Jedna sprawa to jego życzenie, a druga to rzeczywistość. Gruziński naród postawi wszystko na swoim miejscu. Jeśli chodzi o mnie, to mnie osądzi historia, a nie jakiś tam dyrektor zoo  (prezydent Saakaszwili nawiązał w ten sposób do swojej wypowiedzi na temat kandydata w wyborach prezydenckich rządzącej koalicji Gruzińskie Marzenie, Giorgi Margwelaszwiliego, którego porównał do konia cesarza  Kaliguli. Przeczytaj: “Wymarzony” kandydat na prezydenta Gruzji).

Zobacz wywiad z prezydentem Gruzji (jęz. ang.):


Przypomnijmy: podczas niedawnego spotkania z dziennikarzami prezydent Saakaszwili przemyśliwał koncepcje swojej działalności po upłynięciu drugiej kadencji prezydenckiej. Gruziński przywódca rozważał zajęcie się utworzeniem uczelni wyższej, szkoły winobrania oraz promowanie Gruzji za granicą (przeczytaj: Prezydent Gruzji po wyborach zajmie się nauką, winem i turystyką).

Źródła: blommberg.com, georgiatimes.info

Więcej o wyborach prezydenckich w Gruzji:

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY