Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Kierunek Wschód – trwa nabór na Studia Euroazjatyckie na UW

Region euroazjatycki w najbliższych latach będzie pełnił coraz znaczniejszą rolę w światowej polityce. Nowe studia na Uniwersytecie Warszawskim są odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie w tym zakresie.

Brama UW, autor: Jorge Lascar, źródło: Flickr.com

Trwa nabór na magisterski kurs w zakresie Studiów Euroazjatyckich na Uniwersytecie Warszawskim. Pomysłodawcą kierunku jest Instytut Nauk Politycznych. Zajęcia realizowane są przez ekspertów o unikalnej w zakresie całego kraju wiedzy na temat regionu euroazjatyckiego. W ramach kierunku realizowane są dwie specjalizacje: „Europa Wschodnia” oraz „Kaukaz i Azja Centralna”.

Program obejmuje przedmioty dotyczące zarówno historii jak i współczesnych realiów w państwach regionu. Absolwent będzie dobrze zorientowanym ekspertem znającym uwarunkowania polityczne, kulturowe, ekonomiczne i społeczne Euroazji. Po takich studiach będzie można znaleźć pracę w instytucjach krajowych i międzynarodowych (prywatnych lub publicznych), które na co dzień działają na rynkach określanych przez Ministerstwo Gospodarki mianem perspektywicznych, tj. Kazachstan czy Azerbejdżan.

Azja Centralna, autor: surgarmelon, źródło: flickr.com

Azja Centralna, autor: surgarmelon, źródło: flickr.com

Jak twierdzi prof. Andrzej Wierzbicki, kierownik studiów: – niezależnie od tego, czy i w jakim stopniu państwa Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej będą zainteresowane integracją z UE, będą z nią współpracować. Jest to także żywotnym interesem Polski, jako państwa bezpośrednio graniczącego z niektórymi z tych krajów. Obie części naszego kontynentu są więc zdane na siebie. Aby współpraca przynosiła obopólne korzyści – potrzebujemy specjalistów.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY