Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Fundacja My razem

Rezultaty międzynarodowego konkursu na esej „Kobiety – my razem!”

Międzynarodowy konkurs na esej „Kobiety – my razem!”, współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Wspólne działania polsko – białoruskie, został zakończony.

Logo konkursu, źródło: Facebook/Fundacja My Razem

Logo konkursu, źródło: Facebook/Fundacja My Razem

W imieniu Fundacji – My razem oraz Komitetu Obrony Represjonowanych „Salidarnasc”, dziękujemy za wykazane zainteresowanie konkursem i przysłanie esejów. W konkursie wzięło udział 26 prac konkursowych, przysłanych przez kobiety z Białorusi i Polski.

Jury Konkursu w składzie: Mirosława Stachowiak-Różecka, Ewa Skrzywanek, Jolanta Piątek, Barbara Zdrojewska, Inna Kulej, Halina Skorochod postanowiło przyznać:

  1. nagrodę w wysokości 1000 zł Pani Marinie Titovej (Марина Титова) za esej pod tytułem „Flagę niosła moja kochana Lyuba” („Флаг держала моя Любовь”);
  2. nagrodę w wysokości  750 zł Pani Taccianie Sieviaryniec (Таццяна Севярынец) za esej pod tytułem „Kobiety – my razem” („Жанчыны, мы – разам”);
  3. nagrodę w wysokości 500zł Pani Yaraslavie Ananka (Яраслава Ананка) za esej pod tytułem „Język – niemowlę” („Мова-немаўля”).

Wyróżnienia otrzymały prace, których autorkami są Panie:

Julija Stepanova (Юлия Степанова)

Arina Liseckaya (Арина Лисецкая)

Anna Kokot

Nasta Azarka (Настасся Азарка)

Babkova Volga (Вольга Бабкова)

Liudmila Mirzajanova (Людмила Мирзаянова)

Basia Rostek

Maryna Yausejczyk (Марына Яўсейчык)

Autorki nagrodzonych i wyróżnionych prac wezmą udział w warsztatach, które zostaną zorganizowane przez Fundację My razem w dniach 3-5.10.2013 r. we Wrocławiu. Najlepsze eseje uczestniczek konkursu zostaną włączone do publikacji książkowej, która ukaże się pod koniec 2013 roku.

Więcej informacji na stronie www.myrazem.eu. Eastbook.eu był patronem medialnym konkursu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY