Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Julii Tymoszenko uwolniona w dniu urodzin?

Przeciek czy dziennikarska kaczka? Według doniesień portalu „Insider” prezydent Wiktor Janukowycz zamierza wypuścić b. premier Julię Tymoszenko w dniu jej urodzin, 27 listopada. Uwolnienie liderki opozycji z więzienia ma odbyć się dzień przed rozpoczęciem szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Julia Tymoszenko. Autor: European People's Party. Źródło: wikimedia.org

Julia Tymoszenko. Autor: European People’s Party. Źródło: wikimedia.org


Według informacji portalu „insider”, podanych następnie przez serwis Korrespondent, warunkiem wypuszczenia Julii Tymoszenko z więzienia ma być zakaz jej powrotu do ojczyzny. Jeśli była premier się na to zgodzi będzie mogła wyjechać do Berlina 27 listopada, w dniu jej urodzin.

Wiemy, że Janukowycz lubi symbolikę dat i znaków. Jurij Łucenko (b. szef MSZ w rządzie Tymoszenko skazany na 4 lata więzienia) został ułaskawiony w Dniu Zwiastowania, gdy zgodnie ze zwyczajem wypuszcza się ptaki z klatek. Tym razem postanowił zrobić wyjątkowy prezent dla Tymoszenko z okazji jej urodzin, a także przy okazji szczytu Partnerstwa Wschodniego – cytuje anonimowego rozmówce portal „Insider”.

Tymczasem sam Wiktor Janukowycz oznajmił podczas wczorajszej (25.09.2013) wizyty w Nowym Jorku, że sprawa uwięzionej byłej premier zostanie rozwiązana do 21 października, nie precyzując jednak w jaki sposób to się stanie. W tym dniu odbędzie się posiedzenie Rady UE, na którym przedstawiony zostanie raport z misji Pata Coxa i Aleksandra Kwaśniewskiego negocjujących warunki uwolnienia b. premier. Podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Unii ma zostać podjęta ostateczna decyzja o podpisaniu umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą w listopadzie w Wilnie.

Źródła: korrespondent.net

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY