Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Co po Wilnie? – ważna debata 11 października

Po ponad czterech latach funkcjonowania Partnerstwa Wschodniego, zbliżający się szczyt w Wilnie będzie nie tylko okazją do podsumowania pierwszego etapu realizacji programu. W dużej mierze określi on także relacje Unii Europejskiej z jej wschodnimi sąsiadami na najbliższe lata. Kwestia podpisania i parafowania umów stowarzyszeniowych z Ukrainą, Gruzją i Mołdawią będzie więc stanowić nie tylko miarę sukcesu unijnego projektu, ale również wyznaczy warunki dla jego dalszego funkcjonowania. – Co po Wilnie – na to pytanie szukają dziś odpowiedzi analitycy i eksperci od polityki wschodniej.

Logo programu Partnerstwo Wschodnie, źródło: Eastbook.eu

Logo programu Partnerstwo Wschodnie, źródło: Eastbook.eu

O tym jakie będą skutki wileńskiego szczytu oraz jaki będzie miał on wpływ na relacje Brukseli z państwami PW już w najbliższy piątek rozmawiać będą: Elżbieta Kaca – analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, Olaf Osica – dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, Igor Lyubashenko ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Paweł Kowal – poseł do Parlamentu Europejskiego i Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Dyskusję będzie moderował Andrzej Brzeziecki, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”.

Debata będzie połączona z 5-leciem wydawania „Nowej Europy Wschodniej”.

Początek spotkania o godz. 17.00 w piątek 11 października w Studio Cukry przy ul. Ogrodowej 31/35 (II piętro).

Spotkanie jest organizowane przez Fundację Energia dla Europy, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz „Nową Europę Wschodnią”. Patronat nad wydarzeniem objęli Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, portal Eastbook.eu oraz Polsko-Ukraiński Klub Dziennikarzy.

Prosimy o potwierdzenia udziału pod adresem [email protected].

Debata „Partnerstwo Wschodnie po Wilnie” będzie pierwszą z cyklu „Wschodni Łącznik”. W czasie kolejnych spotkań podejmowane będą najważniejsze zagadnienia dotyczące relacji Polski i Unii Europejskiej z jej wschodnimi sąsiadami.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY