Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Cisza wyborcza w Azerbejdżanie

W Azerbejdżanie trwa cisza wyborcza związana z jutrzejszymi wyborami na prezydenta kraju. Azerbejdżańska Centralna Komisja Wyborcza zapewnia, że wszystko jest gotowe do przeprowadzenia głosowania.

Flaga Azerbejdżanu. Autor: JensAar. Źródła: flickr.com

Flaga Azerbejdżanu. Autor: JensAar. Źródła: flickr.com


Wybory na prezydenta Azerbejdżanu odbędą się już jutro, 9 października. Jak informowaliśmy w wyścigu o fotel przywódcy azerbejdżańskiego państwa bierze udział 10 kandydatów (przeczytaj: Jeden z dziesięciu – azerbejdżańska gra w wybory). Cisza wyborcza, czyli zakaz agitacji wyborczej oraz publikacji sondaży, rozpoczyna się na 24 godziny przed oficjalnym otwarciem lokali wyborczych, czyli godz. 8.00 (5.00 czasu polskiego).

Prawem do wzięcia udziału w jutrzejszym głosowania dysponuje 5 mln 141 tys. mieszkańców Azerbejdżanu, do dyspozycji których zostanie otwartych 5941 lokali wyborczych na terytorium Azerbejdżanu oraz poza jego granicami – w azerbejdżańskich placówkach dyplomatycznych w 38 krajach.

Aby nie dopuścić do powtórnego głosowania przez tą samą osobę, kciuk u lewej ręki każdego wyborcy będzie oznaczany fluoryzującym tuszem. Dla realizacji tego zadania członkowie komisji wyborczej będą dysponowali specjalnymi lampami o ultrafioletowym świetle. Ponadto w tysiącach lokali wyborczych zostały zainstalowane kamery internetowe, które będą transmitować przebieg głosowania na stronie Centralnej Komisji Wyborczej.

Głosowanie będzie trwać osiem godzin i zakończy się o godz. 18.

Źródło: kavkaz-uzel.ru

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY