Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Europa się spotyka. Zagraniczny festiwal Polaków (Ukraina, 10-14.10.2013)

Już w tym tygodniu odbędzie się ukraińska edycja organizowanego przez Polaków festiwalu Art Meetings, którego celem jest międzynarodowa współpraca kulturalna. Wydarzeniu towarzyszyć będzie forum networkingowe przeznaczone dla menedżerów kultury z Europy Środkowej i Wschodniej. Festiwal potrwa 10 do 14 października i odbędzie się we Lwowie i w Kijowie.

Jedną z gwiazd festiwalu będzie polski zespół "Pustki". Autor: Filip Styliński, Źródło: mat. prasowe

Jedną z gwiazd festiwalu będzie polski zespół „Pustki”. Autor: Filip Styliński, Źródło: mat. prasowe

Art Meetings rozpocznie się w czwartek we Lwowie, gdzie specjalnie przygotowany wspólny koncert zagrają polskie Pustki i ukraińska Zapaska. Tego dnia wystąpi także Art Meetings Orchestra, polsko-ukraińska grupa improwizatorów, którą poprowadzi polski trębacz Piotr „Damas” Damasiewicz we współpracy z Markiem Tokarem, ukraińskim kontrabasistą o międzynarodowej renomie.

W sobotę festiwal przeniesie się do Kijowa. W stolicy Ukrainy odbędzie się finał konkursu dla ukraińskich muzyków, którzy zawalczą o występ na wrocławskim Asymmetry Festival. Rywalizacji towarzyszyć będą występy polskich grup Paristetris i Pustki, a także laureatów konkursu z estońskiej edycji Art Meetings.

W niedzielę odbędzie się forum networkingowe Share the Culture. W Kijowie spotkają się najlepsi menedżerowie kultury z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Osoby odpowiedzialne za obraz kulturalny całego regionu wspólnie zastanowią się nad stanem współczesnej kultury Europy, nowoczesną promocją i metodami na tworzenie więzi pomiędzy uczestnikami życia kulturalnego. W trakcie wydarzenia odbędą się prezentacje, panele dyskusyjne i warsztaty.

Ostatniego dnia festiwal ponownie przeniesie się do Lwowa, gdzie premierę będzie miała unikatowa na skalę światową instalacja site-specific – 3Dplastikon. Obiekt, który stanie w centrum Lwowa, posłuży jako projektor filmu 3D „Zapach Lwowa” w reżyserii Grzegorza Korczaka. Film będzie impresją na temat miasta stworzoną na podstawie wpisów polskich i ukraińskich internautów.

Tegoroczne Art Meetings to czwarta edycja międzynarodowego festiwalu – za nami dwie imprezy w Ukrainie i jedna w Estonii. W najbliższej przyszłości planowane jest poszerzenie zasięgu wydarzenia o kolejne kraje.

Więcej: www.artmeetings.eu | www.facebook.com/artmeetings

 

Organizatorzy: Firlej, Fundacja Eclectica

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współorganizatorzy: Art Pole, AZH, Instytut Polski w Kijowie, Lwowski Pałac Sztuki;

Partnerzy: Maćków, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Mintors, Nash Format, Pałac Kultury im. Hnata Chodkiewicza we Lwowie, Muztorg Rock School;

Patronami medialnymi Art Meetings są: TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Wrocław, TRK Lviv, 5kg kultury, Afisha Lviv, Bold Magazine, EastBook.eu, iPress, Kontrast, Life&Travel, Muztorg, Nowa Europa Wschodnia, O.pl, PIK, Platfor.ma, Port Europa, Poznaj Świat, PopUp Music, Tu Wrocław, Varianty, Zaxid, Zik, Zin, Zwykłe Życie

 

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY