Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Ilham Alijew po raz trzeci

Wyniki głosowania po przeliczeniu niemal 100% kart wyborczych wskazują jednoznacznie – urzędujący prezydent Ilham Alijew został ponownie wybrany prezydentem Azerbejdżanu. Będzie to jego trzecia z rzędu kadencja.

ilham Alijew. Źródło: president.az

ilham Alijew. Źródło: president.az

Wyniki wyborów przedstawione dziś (10.10.2013) przez przewodniczącego azerbejdżańskiej CKW Mazachira Pachanowa nie pozostawiają złudzeń – Ilham Alijew zapewnił sobie reelekcję przygniatającą przewagą głosów nad pozostałymi kandydatami do fotelu prezydenta Azerbejdżanu. Po przeliczeniu kart do głosowań z 5466  punktów wyborczych (z 5941 znajdujących się na terytorium kraju i poza jego granicami) urzędująca głowa azerbejdżańskiego państwa uzyskała 84,55% głosów. Na drugim miejscu uplasował się kandydat opozycyjnej Rady Narodowej Sił Demokratycznych Dżamil Gasanli z wynikiem 5,53%. Pozostali kandydaci nie przekroczyli 3 proc. głosów:

Rezultaty wyborów w Azerbejdżanie.

Więcej o pretendentach do prezydenckiego fotela przeczytasz tutaj: Jeden z dziesięciu – azerbejdżańska gra w wybory.

Będzie to więc trzecia kadencja 52-letniego Ilhama Alijewa, który dziś w związku ze swoją wygraną, zwrócił się w specjalnym orędziu do azerskiego narodu. Prezydent podziękował swoim wyborcom za zaufanie i podkreślił, że wybory stanowią dowód zwycięstwa demokracji w Azerbejdżanie. Jego zdaniem głosowanie potwierdziło wolę narodu do kontynuowania przez niego misji rządzenia państwem. Oczywiście, zapewnił także o dalszym rozwoju kraju w oparciu o demokratyczne zasady i wartości.

Zobacz powyborcze orędzie prezydenta Azerbejdżanu (jęz. azer.):

Źródła: 1news.az, radioazadlyg.org

 

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY