Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Zatrzymano podejrzanego o morderstwo w Moskwie (+wideo)

Moskiewska policja zatrzymała obywatela Azerbejdżanu podejrzanego o brutalne zabójstwo mieszkańca Moskwy w zeszłym tygodniu. Morderstwo wywołało masowe demonstracje mieszkańców rosyjskiej stolicy domagających się rozprawienia z nielegalnymi imigrantami w Rosji. W związku z moskiewskimi wydarzeniami doszło dziś także do starć w azerbejdżańskiej stolicy pomiędzy azerskimi i rosyjskimi kibicami, którzy przybyli do Baku na mecz reprezentacji Rosji i Azerbejdżanu.

Orchan Zejlanow. Źródło: vesti.ru

Orchan Zejlanow. Źródło: vesti.ru


Jak informowaliśmy wczoraj (przeczytaj: “Rosja dla Rosjan!” Zamieszki na tle etnicznym w Moskwie) mieszkańcy Moskwy w niedziele (13.10.2013) zebrali się na ulicach jednej ze stołecznych dzielnic (Birjuljewa) domagając się schwytania i ukarania sprawcy brutalnego morderstwa, do którego doszło w czwartek późnym wieczorem. Wracającą z dyskoteki parę zaatakował młody mężczyzna o kaukaskich rysach twarzy śmiertelnie raniąc nożem 25-letniego Jegora Szczerbakowa, który według relacji rosyjskich mediów miał stanąć w obronie swojej partnerki.

Morderstwo wstrząsnęło mieszkańcami rosyjskiej stolicy, którzy demonstrując na ulicach Moskwy żądali rozprawienia się z nielegalnymi imigrantami. Manifestacja przerodziła się w zamieszki, w wyniku których zdemolowane zostały lokale i pomieszczenia zajmowane przez pochodzących z Kaukazu i Azji Centralnej mieszkańców stolicy Rosji. W starciach z policją rannych zostało kilka osób, a kilkaset zostało zatrzymanych.

Zobacz relacje ze starć w Moskwie (jęz. pol.):


Dziś (15.10.2013) rosyjska policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie zabójstwa 30-letniego obywatela Azerbejdżanu, Orchana Zejnalowa. Do schwytania sprawcy przyczynił się właściciel mieszkania, które wynajmował podejrzany: – Widzieliśmy wideo i zdjęcia w internecie ze zdjęciem podejrzanego i żartując spytaliśmy Orchana czy to przypadkiem nie on. Pośmiał się z nami i poszedł do swojego pokoju. Potem Orchan wyszedł i powiedział, że musi wyjechać na parę dni. Zdziwiony zachowaniem najemcy właściciel mieszkania powiadomił o sprawie policję.

Zobacz nagranie z monitoringu dokumentujące zajście (jęz. ros.):

Zobacz relację z zatrzymania podejrzanego (jęz. ros.):


Do zatrzymania podejrzanego doszło dzisiaj w południe w podmoskiewskiej miejscowości Kolomna, skąd przewieziono go do aresztu śledczego w Moskwie. Rosyjscy policja ujawniła, że Zejnalow jest poszukiwany przez azerbejdżańskie organy ścigania w związku z podobnym zabójstwem, jakiego dopuścić się miał w swojej ojczyźnie. Poinformowano również, że Azerbejdżanin przebywał na terytorium Federacji Rosyjskiej ponad 10 lat nie posiadając zameldowania i dorywczo zajmując się prywatnym handlem. W opiniach osób znających podejrzanego, Zajnelow często nadużywał alkoholu i był agresywny.

Warto dodać, że dziś w Baku odbędzie się mecz eliminacyjny mistrzostw świata w piłce nożnej pomiędzy reprezentacjami Rosji i Azerbejdżanu. Jak informują azerskie media już doszło do niewielkich starć między dwoma grupami kibiców. Na razie brak informacji o poszkodowanych.

Zobacz starcie rosyjskich i azerskich kibiców:


Źródła: 1news.az, gazeta.ru, regnum.ru

 

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY