Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Następca premiera Iwaniszwilego zostanie ogłoszony po wyborach prezydenckich

Premier Gruzji Bidzina Iwaniszwili zamierza spełnić obietnicę i odejść z polityki po wyznaczonych na 27 października wyborach prezydenckich. Nazwisko następcy szefa gruzińskiego rządu poznamy na początku listopada.

Bidzina Iwaniszwili. Źródło: facebook.com/OfficialBIDZINAIVANISHVILI

Bidzina Iwaniszwili. Źródło: facebook.com/OfficialBIDZINAIVANISHVILI


Premier Gruzji Bidzina Iwaniszwili ogłosił w poniedziałek (14.10.2013), że nazwisko swojego następcy na stanowisku szefa rządu zostanie ogłoszone tydzień po wyborach prezydenckich. Tym samym gruziński polityk potwierdził wolę odejścia z polityki, którą wyraził jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2012 r. i ponowił w opublikowanym na początku września liście otwartym do Gruzinów. Zapewniał w nim, że zrezygnuje ze stanowiska w momencie, gdy będzie pewny, że „nikt i nic nie będzie w stanie zmienić obranego przez nas kursu”.

Przeczytaj:

Premier Gruzji o swoim odejściu z polityki

Premier Gruzji odejdzie ze stanowiska w tym roku?

Podtrzymując swoją deklarację  Iwaniszwili wyraził przekonanie, że 27 października zwycięzcą w wyścigu o fotel prezydenta Gruzji „w 97-98 proc.” Będzie Giorgi Margwelaszwili, kandydat rządzącego „Gruzińskiego Marzenia”. – Kandydatura (nowego premiera – przyp. red.) będzie najpierw przedyskutowana wewnątrz koalicji – powiedział szef gruzińskiego rządu i dodał: ­ Wierzę, że w ciągu tygodnia po wyborach kandydat zostanie uzgodniona. Od dawna obserwuje kilka osób i cieszę, że mam możliwość dużego wyboru. To będzie dobry premier – przekonywał Iwaniszwili.

Przypomnijmy 27 października odbędą się wybory prezydenckie w Gruzji.

Źródła: newsgeorgia.ru, civil.ge

Więcej na temat wyborów w Gruzji:

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY