Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Inauguracja Eye on Culture Festival w Warszawie

Dzisiaj, 17 października 2013 roku w Teatrze Polskim i klubie Sen Pszczoły w Warszawie rozpoczyna się Eye on Culture Festival. Pierwszy dzień odbywa się pod hasłem „W oczach reżimu” kiedy pytamy o miejsce jednostki w reżimie niedemokratycznym oraz stosunek władzy do człowieka.

 

Infografika Eye on Culture Festival, autorka: Jaryna Mychajłyszyn

Infografika Eye on Culture Festival, autorka: Jaryna Mychajłyszyn

W programie:

„Spektakl nr 7”, Korniag Theatre, Mińsk, Białoruś (Teatr Polski, duża scena, g. 18.00)

Teatr Korniaga to niezależna i niepokorna grupa artystyczna na białoruskiej scenie teatralnej. „Spektakl nr 7” to opowieść o wszechogarniającym strachu, obawach, lękach i niebezpieczeństwie. Zrealizowany w koncepcji teatru plastycznego, bez słów, przywołuje na myśl widowiska Piny Bausch.

„Putin na nartach”, Divadlo Líšeň, Brno, Czechy (Teatr Polski, scena kameralna, g. 21.00)

Teatr lalkowy dla dorosłych w przestrzeni wojskowego namiotu. Spektakl porusza drażliwy problem wojny w Czeczenii. Materią literacką jest dziennik Anny Politkowskiej, a obraz sceniczny ukazuje dzisiejszy reżim polityczny Rosji.

Papa Bo (Aleksandr Bogdanow) – białoruski DJ i twórca muzyczny (Klub Sen Pszczoły, g. 23.00)

Podczas after party w Śnie Pszczoły wystąpi współorganizator niezależnej sceny kulturalnej w Mińsku. Założyciel agencji koncertowej BoPromo skupiającej najciekawsze inicjatywy artystyczne młodych twórców niezwiązanych z oficjalnym obiegiem.

Organizatorem EOCF jest Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych.

Eye on Culture Festival odbywa się w Teatrze Polskim, Śnie Pszczoły w dniach 17-20 października 2013. Bilety w kasach Teatru Polskiego w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 6) tel. 22 826 92 76, e-mail: bilety@teatrpolski.waw.pl

Więcej informacji: www.eyeonculturefestival.eu

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY