Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Ilham Alijew zaprzysięzony na prezydenta Azerbejżanu

19 października  w sali posiedzeń azerbejdżańskiego parlamentu odbyła się uroczysta inauguracja prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijew. Tuż przed ceremonią azerbejdżański Sąd Konstytucyjny potwierdził zwycięstwo urzędującej głowy azerbejdżańskiego państwa w wyborach prezydenckich, które odbyły się 9 października br.

Zaprzysiężenie Ilhama Alijewa na prezydenta. Źródło: president.az

Zaprzysiężenie Ilhama Alijewa na prezydenta. Źródło: president.az


Ilham Alijew, zwycięzca odbytych dwa tygodnie temu wyborów prezydenckich, został w sobotę (19.10.2013) zaprzysiężony na prezydenta Azerbejdżanu. Dwa dni wcześniej azerbejdżańska Centralna Komisja Wyborcza zatwierdziła wyniki wyborów i przesłała sprawozdanie z przebiegu elekcji do Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał, zaledwnie kilka godzin przed inauguracją, oficjalnie ogłosił wybór Ilhama Alijewa na prezydenta Azerbejdżanu, dla którego będzie to już trzecia kadencja na stanowisku przywódcy Azerbejdżanu.

Przysięgam, że wykonując obowiązki prezydenta Republiki Azerbejdżanu, będę przestrzegać konstytucji oraz stać na straży niepodległości i integralności terytorialnej Azerbejdżanu, a także godnie służyć narodowi – oświadczył Alijew podczas swojej inauguracji w sali azerbejdżańskiego parlamentu, Mili Medżlisie. Zgodnie z tradycją nowo mianowana głowa azerbejdżańskiego państwa złożyła także przysięgę na wierność zasadom i tradycji muzułmańskiej: – Przysięgam pozostać wiernym duchowym wartościom i tradycjom azerbejdżańskiego narodu – powiedział Alijew kładąc rękę na świętym piśmie muzułmanów Koranie.

Zobacz relację z inauguracji w rosyjskiej telewizji:


Przypomnijmy: 9 października odbyły się w Azerbejdżanie wybory na prezydenta Azerbejdżanu, których zwycięzcą został Ilham Alijew uzyskując 84,44 % głosów. Będzie to już trzecia kadencja Ilhama Alijewa na stanowisku przywódcy Azerbejdżanu, którym rządzi niepodzielnie od 2003 r.

Źródła: regnum.ru, news.az, radioazadlyg.org, kavkaz-uzel.ru

Zobacz więcej o wyborach w Azerbejdżanie:

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY