Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Kandydat „Gruzińskiego Marzenia” stawia ultimatum

Kandydat rządzącej koalicji Gruzińskie Marzenie, Giorgi Margwelaszwili ogłosił, że zrezygnuje z udziału w wyborach, jeśli nie zwycięży w pierwszej turze. W opinii opozycji partia władzy chce w ten sposób zaszantażować gruzińskich wyborców.

Giorgio Marwelaszwili. Źródło: facebook.com/Margvelashvili

Giorgio Marwelaszwili. Źródło: facebook.com/Margvelashvili


Kandydat rządzącej koalicji „Gruzińskie Marzenie”, Giorgi Margwelaszwili jest pewny swojego zwycięstwa i to w pierwszej turze. Gdyby jednak doszło do „teoretycznej sytuacji”, w której nie uzyskałby ponad 50% głosów poparcia, Marwelaszwili zapowiedział wycofanie się z wyborów. – Jeśli dojdzie do wyznaczenia drugiej tury wyborów, nie widzę sensu swojej dalszej działalności politycznej – powiedział kandydat „Gruzińskiego Marzenia” w czwartek (17.10.2013).

Postanowienie Margwelaszwilego zostało uzgodnione z liderem koalicji, premierem Bidziną Iwaniszwilim, który tego samego dnia na spotkaniu z dziennikarzami stwierdził, że jest pewny zwycięstwa swojego kandydata w pierwszej turze. – Osobiście nie wyobrażam sobie przeprowadzenia drugiej tury. Gdyby jednak do tego doszło osobiście poradziłem Margwelaszwilemu odmówienia w nim udziału – przyznał szef gruzińskiego rządu i dodał, że oczekuje co najmniej 60% poparcia dla swojego kandydata.

Zaskakujące oświadczenie rywala skomentował Dawit Bakradze, kandydat proprezydenckiego Zjednoczonego Ruchu Narodowego: – To jest brak szacunku dla własnych wyborców. Stawianie ultimatum – „Jeśli nie nabiorę wystarczających ilości głosów, to wy stracicie swoje” jest nie w porządku – ocenił Bakradze i dodał, że prezydent powinien być reprezentantem wszystkich Gruzinów, także tych, którzy na niego nie głosowali.

Źródła: vestnikkavkaza.net, regnum.ru, civil.ge, kavkaz-uzel.ru

Przeczytaj więcej o wyborach w Gruzji:

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY