Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Szefowie dyplomacji Polski i Szwecji chwalą kampanię wyborczą w Gruzji (+ wideo)

Szefowie polskiej i szwedzkiej dyplomacji Carl Bildt i Radosław Sikorski w ostatnim dniu swojego tournée po krajach Partnerstwa Wschodniego przybyli do Gruzji. Obaj politycy ocenili trwającą przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi kampanię wyborczą jako odpowiadającą europejskim standardom.

Radosław Sikorski, Bidzina Iwaniszwili i Carl Bildt. Źródło: facebook.com/OfficialBIDZINAIVANISHVILI

Radosław Sikorski, Bidzina Iwaniszwili i Carl Bildt. Źródło: facebook.com/OfficialBIDZINAIVANISHVILI


Ministrowie Spraw Zagranicznych Polski i Szwecji przybyli do Tbilisi we wtorek (22.10.2013) późnym wieczorem w ramach dyplomatycznego tournée po krajach objętych programem Partnerstwa Wschodniego mających szansę na podpisanie (Ukraina) lub parafowanie (Mołdawia i Gruzji) umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Tuż po przylocie obaj politycy wzięli udział w kolacji z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim, zaś następnego dnia (23.10.2013) spotkali się z premierem Bidziną Iwaniszwilim.

Zobacz spotkanie z ministrów z premierem Iwaniszwilim:


Na zorganizowanej po spotkaniu z szefem gruzińskiego rządu konferencji prasowej obaj goście chwalili trwającą w Gruzji kampanię wyborczą odbywającą  się w związku z wyborami na prezydenta gruzińskiego państwa. – Proces wyborczy przebiega prawidłowo i spełnia oczekiwane standardy – powiedział Carl Bildt. Podobnego zdania był Radosław Sikorski: – Kampania wyborcza jak dotąd w pełni odpowiada europejskim standardom. Polski minister dodał, że decyzja o rezygnacji z funkcji premiera przez Bidzina Iwaniszwilego jest bezprecedensowa (przeczytaj: Premier Gruzji o swoim odejściu z polityki)

Zobacz konferencję prasową ministrów i premiera Gruzji:


Jestem przekonany, że podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego zostanie parafowana umowa stowarzyszeniowa z Gruzją i w przyszłym roku zostanie ona podpisana. Gruzja wykona duży krok i stanie się naprawdę bliko Unii Europejskiej – pochwalił gruzińskie władze Sikorski. Nawiązując do trudnych relacji gruzińsko-rosyjskich szef polskiej dyplomacji stwierdził, że „zbliżenie z Europą to najlepsza droga dla przywrócenia integralności terytorialnej gruzińskiego państwa, co wspiera zarówno Polska jak i UE”.

Źródła: apsny.ge, apsny.ge

Przeczytaj więcej o wyborach w Gruzji:

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY