Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

W Saratowie nie lubią „Okeanu Elzy”

Popularny ukraiński zespół został ukarany mandatem przez rosyjską służbę migracyjną za „nielegalną działalność gospodarczą” w związku z występem zespołu w Saratowie.

Okean Elzy. Źródło: wikimedia.org

Okean Elzy. Źródło: wikimedia.org


W rosyjskim Saratowie muzycy ukraińskiej grupy „Okean Elzy” zostali ukarani mandatami za nielegalną działalność gospodarczą. O zastosowaniu sankcji postanowili funkcjonariusze Federalne Służby Migracyjnej obwodu saratowskiego, którzy 2 listopada przeprowadzili niezapowiadaną kontrolę w Pałacu Sportu „Kristal” w Saratowie, gdzie odbywał się koncert.

W czasie kontroli stwierdzono, że muzycy nie posiadają stosownych dokumentów zezwalających na prowadzenie działalności zarobkowej na terytorium Federacji Rosyjskiej – powiadomili rosyjscy funkcjonariusze. W związku z powyższym wszystkim dziewięciorgu artystom wręczono mandaty w wysokości 18 tys. rubli (ok. 1 800zł), zaś organizator koncertu został ukarana na sumę 225 tys. rubli (ok. 22,5 tys. zł).

„Okean Elzy” od połowy października promuje swój nowy album „Ziemia” na tournée w Rosji. Jak informuje oficjalna strona zespołu do końca trasy po Rosji zostało jeszcze 9 koncertów…

Zobacz najnowszy teledysk zespołu (jęz. ukr.):

Źródło: pravda.com.ua, okeanelzy.com

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY