Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Uczestnicy „Europy w walizce” przyjeżdżają do Warszawy

Już za kilka dni do Warszawy przyjadą młodzi eksperci programu Europa w Walizce, którzy podróżowali po krajach Europy Wschodniej, by podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

W tym roku walizka dotarła aż do Armenii

W tym roku walizka dotarła aż do Armenii

Z przyjemnością informujemy, że już można dokonywać rejestracji na wybrane wydarzenia, podczas których usłyszymy fascynujące historię  o spotkaniach ludzi z różnych państw i kultur:

  • 13 listopada, 16:10-17:40: Prezentacja Europa w walizce 2013 (Centrum Konferencyjne ZIELNA, ul. Zielna 37, Warszawa) – w języku polskim/angielskim
  • 13 listopada, 18:00-19:30: Debata Trzeci Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie a wspólne interesy polsko-niemieckie przy współpracy z partnerami wschodnimi (Centrum Konferencyjne ZIELNA, ul. Zielna 37, Warszawa) – zapewnimy tłumaczenie symultaniczne w języku polskim/angielskim
  • 14 listopada, 11:00-13:00: Dyskusja Ukraina i Białoruś w oczach młodzieży (Pałac Tyszkiewiczów Potockich,Kampus Główny UW) – w języku angielskim

Dokładny program wydarzeń można pobrać tutaj.

W celu rejestracji prosimy o wypełnienie formularza internetowego do dnia 12 listopada 2013 roku (czwartek).

O programie „Europa w walizce”:

Europa i Unia Europejska są ważnymi tematami debaty politycznej na Ukrainie. Często okazuje się jednak, że wyobrażenia o tym, czym właściwie zajmuje się Unia Europejska, nie są do końca jasne. Pewne wewnętrzne wydarzenia na Ukrainie w 2011 roku i ich wpływ na stosunki międzynarodowe (przede wszystkim procesy polityczne) utrudniły jeszcze sytuację między Unią i Ukrainą.

Projekt „Europa w walizce”, który jest wspólną inicjatywą Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Fundacji Konrada Adenauera w Kijowie, Akademii Europejskiej w Berlinie oraz Fundacji im. Roberta Boscha, już od 2009 roku, zajmuje się tymi niejednoznacznościami i łączy naszego sąsiada z naszą rzeczywistością. „Europa w walizce” to spotkania ekspertów z Polski, Niemiec i Ukrainy wokół zagadnień europejskich z organizacjami pozarządowymi, studentami, działaczami partyjnymi i lokalną społecznością.

Docelowo od samego początku zamierzaliśmy rozszerzyć ten projekt na cały obszar partnerstwa wschodniego. Już w edycji w 2012 roku wraz z naszymi partnerami zorganizowaliśmy kilkanaście spotkań na trzech trasach poza Ukrainą. W 2013 roku organizujemy tuzin rozmaitych podróży zespołów młodych i doświadczonych ekspertów: w tym pierwsza połowa na Ukrainie i druga połowa w innych krajach wschodnio-europejskich i na Kaukazie.

Portal Eastbook.eu sprawuje patronat medialny nad programem Europa w Walizce.

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY