Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Były premier Gruzji: Będę wpływał na rząd

Dzień po nominacji Irakli Garibaszwilego na nowego premiera Gruzji, poprzedni szef rządu i lider rządzącej koalicji „Gruzińskie Marzenie”, Bidzina Iwaniszwili, wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia swoją nową rolą w gruzińskim społeczeństwie. Były premier zaprzecza opiniom twierdzącym, iż po opuszczeniu polityki będzie kierować gruzińskim państwem „z tylnego siedzenia”.

Bidzina Iwaniszwili. Autor: Saeima. Źródło: flickr.com

Bidzina Iwaniszwili. Autor: Saeima. Źródło: flickr.com

Moja działalność będzie absolutnie transparentna – zapewnia Bidzina Iwaniszwili w wydanym wczoraj (22.11.2013) oświadczeniu i przyznaje – Oczywiście będę dysponował pewnym wpływem (na państwo – przyp. KN). Ale nie uważam tego za coś negatywnego. Wręcz przeciwnie, będę umacniał swoje wpływy. Jak inaczej mógłbym być aktywnym członkiem społeczeństwa obywatelskiego? – nie dość jasno wyjaśnia swoją nową funkcję w gruzińskim społeczeństwie były premier.

Iwaniszwili zaprzecza pojawiającym się opiniom według których będzie on wciąż pełnił rolę osoby kształtującej gruzińską politykę: – Od chwili, gdy zająłem się polityką niejednokrotnie formowano wobec mnie absurdalne oskarżenia – od bycia kremlowskim agentem do dystrybutora lodówek. I tym razem, po tym gdy opuściłem politykę, muszę odnieść się do kolejnych absolutnie nonsensownych opinii sugerujących, że zamierzam kierować państwem zza sceny i wpływać na rząd – a jeśli wpływać to oczywiście wyłącznie w negatywnym kontekście – żali się były szef gruzińskiego rządu.

Przeczytaj cały tekst oświadczenia.

Prawa człowieka, wartości europejskie, euroatlantyckie aspiracje, strategiczny sojusz z Ameryką, reset stosunków z naszymi sąsiadami, w tym z Rosją – to są wartości, którym hołduje. I jeśli jest ktoś im przeciwny to owszem – powinien się niepokoić, bo z pewnością będę wywierać nacisk na ich realizacje – deklaruje były premier i oświadcza wszem i wobec: – Nie będę wstrzymywał się od publicznego wspierania, dawania rad lub krytykowania rządu, który sam stworzyłem i za który biorę osobistą odpowiedzialność.

Źródła: civil.ge

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY