Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Konstanty Chodkowski

Janukowycz odpowiada przed narodem

Wczoraj (25.11.2013) wieczorem na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta Ukrainy opublikowano wystąpienie prezydenta Wiktora Janukowycza do narodu. Prezydent zwrócił się do obywateli z prośbą o wyrozumiałość dla podejmowanych przez siebie i rząd działań, w tym w kwestii podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Janukowycz wsparty głosami państw V4 z coraz większa nadzieją patrzy na najbliższy szczyt Partnerstwa Wschodniego. Autor: European Parliament Źródło: flickr.com

Janukowycz wsparty głosami państw V4 z coraz większa nadzieją patrzy na najbliższy szczyt Partnerstwa Wschodniego. Autor: European Parliament Źródło: flickr.com

Budujemy państwo, w którym prawa człowieka, równość wszystkich przed prawem, prawo wyboru i socjalne bezpieczeństwo jest najwyższą wartością dla każdego. Bez względu na to w jakim regionie żyjesz, czy na jaki majdan wychodzisz, zapewnił.  –Byłbym więc, łagodnie mówiąc, w błędzie, gdybym nie zrobił wszystkiego co trzeba, aby ludzie nie tracili pracy, aby otrzymywali wynagrodzenia, emerytury i stypendiów”, perorował.

Porównał rolę prezydenta do roli ojca, który nie może zostawić swojej rodziny bez chleba.  – Nie mam prawa zostawić ludzi samych sobie z problemami, które mogą wyniknąć, jeśli przez presję międzynarodową zaczną upadać fabryki. Miliony obywateli mogą stracić pracę, zostać wyrzuceni na ulicę.

Przyszło mi podejmować niełatwe decyzje ryzykując bycie niezrozumiałym – skonstatował.

Zapewnił jednocześnie, iż na wszelkie kontrowersyjne pytania odpowie w niedalekiej przyszłości podczas specjalnego telewizyjnego wywiadu.

Całą wypowiedź (w języku ukraińskim) można obejrzeć pod tym linkiem.

Facebook Comments

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Nieprzejednany ukrainofil. W marcu 2014 r. rzucił studia w Moskwie na znak protestu wobec aneksji Krymu. Woli być "w" niż "na" Ukrainie.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY