Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Zamieszki w Kijowie

W centrum Kijowa doszło do starć demonstrantów ze służbami porządkowych. Na ulicy Hruszewskiego płoną autobusy Berkutu. W stronę jednostek milicji rzucane są koktajle Mołotowa. Prezydent Janukowycz obiecuje  gotowość do rozmów z opozycją. Zamieszki mogą być pretekstem dla władz na likwidację Euromajdanu.

Zrzut z ekranu - transmisja na espresso.tv na youtube, Kijów 19.01.2014

Zrzut z ekranu – transmisja na espresso.tv na youtube, Kijów 19.01.2014

19 stycznia doszło do licznych starć demonstrantów, służb porządkowych i jednostek Berkutu. Na ulicy Hruszewskiego niedaleko od Placu Europejskiego w centrum Kijowa podpalone zostały autobusy Berkutu oraz samochód-armatka wodna. W stronę milicji rzucane są koktajle Mołotowa. Milicja używa granatów hukowych. Pojawiły się informacje o użyciu gumowych kul przez milicję.

Prezydent Wiktor Janukowycz w godzinach wieczornych spotkał się z Witalijem Kłyczką, liderem opozycyjnej partii Udar. Janukowycz obiecał, że jutro (20 stycznia) powstanie specjalna komisja, która ma doprowadzić do zakończenia kryzysu politycznego w kraju. Arsenij Jaceniuk, lider opozycyjnej partii Batkywszczyna poinformował na twitterze, że prezydent Janukowycz dzwonił do niego, i zapewniał o gotowości do podjęcia rozmów z opozycją w celu uspokojenia sytuacji w Kijowie.

https://twitter.com/Yatsenyuk_AP/status/424998171484229632

Demonstracja dzieli się na dwie grupy – agresywną, skupioną niedaleko od Placu Europejskiego oraz pokojową – na Majdanie Niepodległości. Dzisiejsze demonstracje są reakcją na wprowadzenie restrykcyjnych ustaw w czwartek, 16 stycznia, które ograniczają wolność wypowiedzi, swobód obywatelskich oraz dostępu do informacji.

Transmisja on-line z Kijowa via espreso.tv

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY