Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Komitet Solidarności z Ukrainą – pomóż i Ty!

Kryzys na Ukrainie trwa. Znaczna część ukraińskiego społeczeństwa wyraziło obywatelskie nieposłuszeństwo wobec działań władz w Kijowie organizując masowe protesty i demonstracje. Polscy opozycjoniści z okresu PRL, nawiązując do tradycji Komitetów Obywatelskich z końca lat 80-tych ubiegłego wieku, postanowili wesprzeć naszych sąsiadów w walce z reżimem. Również i Ty możesz pomóc w walce o prodemokratycznych zmiany na Ukrainie!

Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą. Źródło: solidarnosczukraina.pl/

Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą. Źródło: solidarnosczukraina.pl/


Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą (KOSzU) to inicjatywa utworzona w celu wspierania prodemokratycznych przemian, o jakie obywatele Ukrainy walczą od dwóch miesięcy na Majdanie w Kijowie i na wielu „majdanach” w całej Ukrainie. Wsparcie to przede wszystkim niesienie pomocy osobom i organizacjom represjonowanym obecnie na Ukrainie. Inicjatorami Komitetu są działacze polskiej opozycji okresu PRL m.in. Hernyk Wujec, Bogdan Lis, Jan Lityński, Zbigniew Bujak, Czesław Bielecki, Leszek Moczulski i Władysław Frasyniuk.

Zobacz film utworzony przez współpracownika portalu Eastbook.eu, Tomasza Piechala:


Komitet zorganizował zbiórkę publiczną przy wsparciu Fundacji Edukacja dla Demokracji. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć demonstrujących na Ukrainie mogą to zrobić poprzez wpłatę darowizny na konto Fundacji (szczegóły tutaj). Jak zapewniają organizatorzy zbiórki – wszystkie zebrane pieniądze zostaną bezpośrednio przekazane na pomoc mieszkańcom Ukrainy poszkodowanym podczas wydarzeń związanych z prodemokratycznymi manifestacjami (EuroMajdan) w Kijowie i innych miastach Ukrainy. Pokryte mają zostać min. koszty leków, środków opatrunkowych, leczenia, szpitalnych posiłków.

Więcej informacji dostępnych na stronie Komitetu.

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY