Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Pierwsze show komediowe po białorusku

18 lutego w Mińsku wystartował pierwszy białoruskojęzyczny projekt komediowy, „Stenap Kawiarnia”. Projekt został zorganizowany przy współpracy „Stend-up Pro” i Art- Siadziby.

Od roku w Mińsku działa projekt „Stand –up Pro”. Skupia on wokół siebie najzdolniejszych białoruskich komików. Do tej pory było to rosyjskojęzyczne show. W tym roku narodził się pomysł, by stand-upowcy wygłaszali swoje monologi po białorusku. W projekcie „Stenap Kawiarnia” (biał.Стэндап Кавярня)  wzięli udział nie tylko artyści z Mińska, ale również Brześcia, Homla, Słucka i Żodzina.

plakat wydarzenia, źródło: materiały promocyjne

plakat wydarzenia, źródło: materiały promocyjne

O powstaniu projektu „Stenap Kawiarnia” opowiada jeden z organizatorów, Evgeniy Sviridovich: – Wszyscy uczyliśmy się w szkole języka białoruskiego. W życiu codziennym praktycznie nie mamy kontaktu z tym językiem, dlatego też został on trochę zapomniany. Uważam, że jeśli żart jest dobry, to będzie śmieszny w każdym języku świata. Już dość długo pracujemy w gatunku stand-up comedy, ale do tej pory występowaliśmy wyłącznie po rosyjsku. Zrobienie show po białorusku zaproponowała nam Art- Siadziba. Ku mojemu zdziwieniu w tej awanturze zechciała wziąć udział duża ilość stand-upowców.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY