Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Konferencja: Krym – na krawędzi zbrojnego konfliktu?

Podczas, gdy sytuacja w Kijowie powoli się uspokoiła, uwaga całego Zachodu skupiona jest w tej chwili na dramatycznych wydarzeniach rozgrywających się na Krymie.

Sewastopol z kosmosu NASA, autor: NASA's Marshall Space Flight Center, flicrk.com

Sewastopol z kosmosu NASA, autor: NASA’s Marshall Space Flight Center, flicrk.comSytuacja w Autonomicznej Republice Krymu zaostrza się z dnia na dzień. Od protestów dotyczących rozszerzenia autonomii, zajmowania budynków władz przez niezidentyfikowane, uzbrojone oddziały wojskowe, do wtargnięcia w ukraińską przestrzeń powietrzną rosyjskich śmigłowców.

O co gra Władimir Putin i jak daleko posunie się w kwestii Krymu? Czy chodzi tu jedynie o obronę rosyjskiej ludności, czy o destabilizację ukraińskiego państwa? Jak zareaguje Zachód; czy jest w stanie skutecznie przeciwstawić się Rosji?

Zaproszeni goście:

dr Wiktor Ross – politolog, dyplomata, przez trzy lata pełnił funkcję radcy-ministra i kierownika wydziału politycznego w polskiej ambasadzie w Moskwie. Ambasador RP w Mołdawii (1994–2000) i Armenii (2003–2004). Zajmuje się m.in. stosunkami międzynarodowymi, Rosją i państwami WNP oraz polską polityką wschodnią.

dr Andrzej Szeptycki – doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce (2004). W latach 2005 – 2009 główny specjalista – analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (obszary zainteresowań: Ukraina, Francja, polityka wschodnia UE). Wiceprezes zarządu Towarzystwa Europy Wschodniej. Stały współpracownik dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Obecnie w Instytucie Spraw Międzynarodowych na stanowisku adiunkta; od 2013 r. koordynator współpracy z uczelniami na Ukrainie.

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa. Sala Narożna w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, kampus centralny UW.

Spotkanie odbędzie się 5 marca o godzinie 20 w Sali Narożnej Pałacu Tyszkiewiczów przy Kampusie Uniwersytetu Warszawskiego.

Eastbook.eu jest partnerem medialnym wydarzenia.

Przeczytaj tekst prelegenta Andrzeja Szeptyckiego: Niepewne gwarancje

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY