Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Co dalej ze wschodnim sąsiedztwem Unii Europejskiej

Warszawskie Biuro Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (ECFR) oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej(FWPN) zapraszają na debatę: „Preserving European Choice: What next for the EU Eastern Neighbourhood”. W obliczu rosyjskiej agresji na Krymie oraz rosnącego zagrożenia dla integralności terytorium Ukrainy, jak również ryzyka dalszej politycznej destabilizacji Unia Europejska stoi przed najpoważniejszym kryzysem geopolitycznym od upadku komunizmu. Kryzys oraz rozwój wydarzeń na Ukrainie będą miały wpływ na sytuację w całym regionie, a przede wszystkim w Mołdowie i Gruzji. Chociaż państwa te w momencie parafowania umów stowarzyszeniowych z UE w listopadzie 2013 roku wkroczyły na drogę integracji europejskiej, wciąż narażone są na presję zewnętrzną i wewnętrzną, które stanowią zagrożenie dla ich proeuropejskiej orientacji. Jakie kroki powinna podjąć UE wobec Ukrainy? Jak Zachód może powstrzymać rozprzestrzenianie się napięć na inne państwa w regionie?

57784

Wystąpią:

Andrew Wilson, Europejska Rady Spraw Zagranicznych (ECFR), Londyn

Nicu Popescu,Instytut Unii Europejskiej Studiów nad Bezpieczeństwem (EUISS), Paryż

Jana Kobzova, Europejski Fundusz na Rzecz Demokracji (EED), Bruksela

Yevhen Hlibovytsky,  pro.mova, Lwów
19 marca 2014 roku, godz. 15:00 – 17:00
Miejsce: Centrum Konferencyjne Zielna

Adres: ul. Zielna 37, Warszawa
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 17 marca na adres:[email protected]

Debata będzie prowadzona w języku angielskim.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy zgłoszeń.
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi publikacjami ECFR na temat Ukrainy (Andrew Wilson) oraz Mołdawii (Stanislav Secrieru).

Aby zarejestrować się na wydżenie prosimy o kontakt: [email protected]

 

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY