Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Nowa odsłona Festiwalu Filmów Polskich Wisła w Rosji

7. „Wisła” odbędzie się w tym roku w dniach 15 – 22 maja w Moskwie. Najlepsze polskie filmy zagoszczą na ekranie nowego kina festiwalowego „Pięć gwiazd”. Repliki Festiwalu tradycyjnie potrwają do końca października, goszcząc w kilkunastu rosyjskich miastach.

Plakat festiwalu, źródło: organizatorzy

Plakat festiwalu, źródło: organizatorzy

7. „Wisła” odbędzie się w tym roku w dniach 15 – 22 maja w Moskwie. Najlepsze polskie filmy zagoszczą na ekranie nowego kina festiwalowego „Pięć gwiazd”. Repliki Festiwalu w kilkunastu rosyjskich miastach tradycyjnie potrwają do końca października 2014 r.

W sekcji konkursowej zostaną zaprezentowane najnowsze polskie produkcje fabularne, które zawalczą o statuetkę „SŁONIA” – Nagrodę Izby Znawców i Krytyków Filmowych w Rosji. Nowe kino polskie znajdzie się również w wiślanej Panoramie. Już po raz piąty partnerem „Wisły” zostanie Festiwal „Łodzią po Wiśle”, prezentując prace najzdolniejszych studentów i absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. „Wisła” przedstawi również krótkometrażowe filmy ze Studia Munka.  Po raz drugi w programie „Wisły” znajdą się amatorskie filmy młodych debiutantów Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych.

„Wiśle” towarzyszyć będą wydarzenia okołofestiwalowe, które przybliżą Moskwiczanom nie tylko polską kulturę filmową, ale także muzykę i sztukę. Na Festiwal zaprosimy znakomitych twórców z Polski, którzy wezmą udział w licznych dyskusjach z widzami.

Więcej szczegółów, dotyczących programu, znajdziecie na fanpagu na Facebook’u. Eastbook.eu jest partnerem medialnym wydarzenia.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY