Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Czy „Płynące wieżowce” wzbudzą kontrowersje wśród widzów w Rosji?

Czy „Płynące wieżowce” wzbudzą kontrowersje wśród widzów rosyjskich? Co jeszcze będzie można zobaczyć na 7. Festiwalu Polskich Filmów w Rosji?

Materiały promocyjne, Płonące wierzowce źródło: Organizator festiwalu

Materiały promocyjne, Płonące wierzowce źródło: Organizator festiwalu

Oprócz ujawnionych już wcześniej filmów „Chce się żyć”, „Dziewczyna z szafy”, „Ida”,  „Papusza”, „W ukryciu” i „Układ zamknięty” w konkursie tegorocznego 7. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Rosji znalazło się jeszcze sześć tytułów.

W sekcji konkursowej nie zabraknie trudnych tematów. Zaprezentujemym.in. film Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce” o nieakceptowanej miłości dwóch młodych mężczyzn. Opowieść o zagubieniu, braku tolerancji i narzuconych przez społeczeństwo bezlitosnych normach. Czy film wzbudzi duże kontrowersje wśród Rosjan?

Pod krytykę moskiewskiej publiczności oddamy „Bejbi blues” w reżyseriiKatarzyny Rosłaniec. Poprzedni film Rosłaniec „Galerianki” był często porównywany z obrazem Walerii Gaj Germaniki „Wszyscy umrą, a ja nie”. Większość widzów zdecydowanie lepiej oceniała produkcję rosyjską. Ciekawi jesteśmy czy historia niedojrzałej, oceniającej świat w kategoriach wizualnych Natalii, która zostaje matką, wzbudzi większe uznanie widzów w Moskwie.

Do Rosji przywieziemy także „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego. Filmową podróż do barwnych lat sześćdziesiątych, kiedy to człowiek podbijał Księżyc, na ulicach królował rock’n’roll, a szczytem marzeń wszystkich wielbicieli motoryzacji był Fiat 125p.

Widzowie zapoznają się z głośną „Drogówką” Wojciecha Smarzowskiego, która bezlitośnie demaskuje mroczne strony polskiej policji. Dynamiczne ujęcia i zagmatwana fabuła wymagają od widzów dużej uwagi, a rewelacyjne zdjęcia Piotra Sobocińskiego nadają obrazowi autentyczności.

O „Słonia” zawalczy również „Dzień kobiet” w reżyserii Marii Sadowskiej. Film opowiada historię kasjerki, która zdecydowała się wypowiedzieć wojnę korporacji bezwzględnie łamiącej prawa pracowników. Odtwórczyni głównej roli  – Katarzynie Kwiatkowskiej – udało się stworzyć bardzo wiarygodną postać współczesnej kobiety pracującej, której widz gorąco kibicuje w walce o sprawiedliwość.

Konkursowa 12-kę zamyka „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego. Wzruszająca historia charyzmatycznego instruktora niewidomych prestiżowego ośrodka w Lizbonie, który uczy młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Film pokazuje, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób jednak spełnić swoich marzeń.

Eastbook.eu jest patronem medialnym festiwalu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY