Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Konferencja prasowa przed MŚ w hokeja na Białorusi

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (9-25 maja 2014 r.) odbywają się na Białorusi, w państwie regularnie łamiącym prawa człowieka. Takie wydarzenia sportowe są okazją dla niedemokratycznych przywódców, by wykazać się swoją siłą i promować swój kraj. Сo Białorusini w takiej sytuacji myślą o Mistrzostwach Świata w hokeju? Jakie to ma konsekwencje dla praw człowieka, działaczy opozycyjnych oraz aktywistów społecznych? Jaką rolę w tym mogą odegrać organizacje pozarządowe, media oraz społeczność międzynarodowa?

Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Biuro Informacyjne Solidarności z Białorusią oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich – Oddział Warszawski zapraszają Państwa na konferencje prasową, która odbędzie się dnia 16 maja o godz. 10 w Domu Dziennikarza na ul. Foksal 3/5, w sali konferencyjnej na I piętrze, w celu omówienia wydarzenia. Gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele organizacji: Białoruski Helsiński Komitet (Mińsk) Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (Mińsk) Centrum Praw Człowieka „Viasna” (Mińsk) Biuro Informacyjne Solidarności z Białorusią (Warszawa).

Języki robocze konferencji: rosyjski i polski. Konferencja ma charakter otwarty, prosimy jednak o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa, poprzez rejestracje. Więcej informacji udzielą: Olga Salomatova, Helsińska Fundacja Praw Człowieka (504 080 218, rosyjski, polski). Dominika Bychawska-Siniarska, Helsińska Fundacja Praw Człowieka (504 080 152, polski, angielski).

źródło: Solidarity Information Office

 

Przeczytaj również:

Białorusini przetrwają – wywiad z Hanną Kondratiuk

Łukaszenka z orędziem do narodu: Nie jestem papierem toaletowym!

Na Białoruś bez wiz

 

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY