Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Konferencja prasowa: Jak wygrać wojnę informacyjną z Rosją na obszarze b. ZSRR?

Konferencja Prasowa Biełsatu: Jak wygrać wojnę informacyjną z Rosją na obszarze b. ZSRR? Zespół Biełsatu zaprasza na konferencję prasową na temat planów stworzenia europejskiej, rosyjskojęzycznej telewizji, która byłaby odpowiedzią na zmasowaną kremlowską propagandę docierającą każdego dnia do rosyjskojęzycznych mieszkańców b. ZSRR.

Miejsce: Bar Prasowy, Warszawa, ul. Marszałkowska 10/16
Czas: czwartek, 15 maja g. 11.00

Wydarzenia na Krymie i na wschodniej Ukrainie nie są jedynie pokazem  zdolności dywersyjnych i militarnej siły. Od lat Rosja równolegle z rozbudową armii prowadzi rodzaj „operacji specjalnej” – opartą na kłamstwie i dezinformacji ofensywę medialną skierowaną do mówiących po rosyjsku mieszkańców b. ZSRR. Ten proceder został w ostatnim czasie zintensyfikowany.  Główną rolę w nim odgrywają rosyjskie programy telewizyjne transmitowane poza granice Rosji. Na celownik wzięty tez został rosyjskojęzyczny Internet, gdzie poprzez kreowany sztucznie napływ spreparowanych treści w sieciach społecznościowych i forach internetowych utrudnia się internautom możliwość weryfikacji informacji.

W tej nadzwyczajnej sytuacji potrzebne są nadzwyczajne działania i zrozumienie polityki medialnej Rosjan. Zespól Biełsatu, który już od siedmiu lat pracuje w skrajnie nieprzyjaznych warunkach i dysponuje  unikalnym w skali europejskiej doświadczeniem i znajomością specyfiki funkcjonowania w niedemokratycznych krajach postsowieckich chciałby zabrać głos w dyskusji, którą w swoim expose zapoczątkował szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

W konferencji udział wezmą:
Agnieszka Romaszewska-Guzy – dyrektor TV Biełsat
Aleś Dzikawicki  – szef informacji TV Biełsat
Pawał Mażejka, współpracownik Biełsatu, białoruski dziennikarz i opozycjonista

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY