Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Szczęśliwy Donbas tylko w jednej Ukrainie (zdecentralizowanej)

Rinat Achmetow, najbogatszy Ukrainiec uważa, że szczęśliwy Donbas może być tylko w jednej Ukrainie. Dla przyszłości miasta i regionu, widzi cztery scenariusze. Jeden pozytywny – decentralizację

.

Cały tekst wystąpienia Rinata Achmetowa [jęz. rosyjski]

Cztery scenariusze Achmetowa

Pierwszy: wszystko zostaje tak jak jest

Cała władza pozostaje w Kijowie, a regiony rozwijają się w minimalnej formie. Ten scenariusz, zdaniem Achemtowa, już się wyczerpał i nie ma szans w przyszłości.

Drugi: Doniecka Republika Ludowa

„Jej (Donieckiej Republiki Ludowej, przyp. redakcja) nie uzna nikt na świecie”, zaczyna biznesmen po czym tłumaczy, że nałożone na republikę sankcje uniemożliwią produkcję, sprzedaż, co oznacza zatrzymanie przedsiębiorstw, co w wyniku da bezrobocie, co oznacza biedę dla mieszkańców.

Trzeci: przyłączenie się do Rosji

Nie potrzeba tego ani Rosja, ani Donbas. Od tego nie zyska ani Rosja ani Donbas. Dostaniemy się pod ogromne sankcje, i tak samo nie będziemy mogli produkować, sprzedawać swoich wyrobów. Oznacza to gospodarczą zapaść, bezrobocie i biedę.

Czwarty: decentralizacja

I scenariusz numer cztery. Moim zdaniem to jedyna prawidłowa droga: zmiana w konstytucji i decentralizacja władzy. Nastąpi to wtedy, kiedy władza z Kijowa przejdzie do regionów. Nastąpi to wtedy, kiedy władza nie jest naznaczana, a wybierana. Nastąpi to wtedy, kiedy lokalna władza weźmie odpowiedzialność za teraźniejszość i przyszłość przed ludźmi. – przekonywał do zmian Rinat Achmetow.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY