Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Wiktor Janukowycz mieszka w podmoskiewskiej rezydencji z kochanką

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie może narzekać. Jak ustaliły rosyjskie media zbiegły z ojczyzny były przywódca ukraińskiego państwa mieszka wraz ze swoją kochanką na przedmieściach Moskwy – Rublowce, zwanej rezerwatem rosyjskich milionerów. Nowa willa Wiktora Fiedorowicza jest jeszcze większa aniżeli jego osławiona rezydencja w Meżyhirji, zaś jego sąsiadem jest Władimir Putin.

Wiktor Janukowycz. Źródło: wikimedia.org

Wiktor Janukowycz. Źródło: wikimedia.org


Nowa rezydencja byłego przywódcy ukraińskiego państwa mieści się na zachodnich przedmieściach Moskwy, zaledwie kilka kilometrów od rezydencji Władimira Putina – Barwisze, gdzie nierzadko przywódca Rosji zaprasza swoich zagranicznych gości. Wiktor Janukowycz miał zakupić willę wartą 52 mln dolarów kilka dni po swojej ucieczce z kraju (zakupu dokonać miała „grupa ukraińskich obywateli”). Powierzchnia mieszkalna rezydencji wynosi 2822,8 m2 (większa niż pełen luksusów dom w Meżyhirji), a sama działka na której znajduje się rezydencja rozpościera się na przestrzeni 2 ha (w Meżyhirji aż 140 ha). Bezpośrednią sąsiadką Janukowycza jest także córka prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, która również ma tu swoją oddzielną rezydencję.

Wiktor Janukowycz nie mieszka w swojej rezydencji sam. Nową rezydencję dzieli ze swoją życiową partnerką Liubow Polechaj, siostrą swojej osobistej kucharki. O ile do czasu ucieczki Janukowycza z kraju romans prezydenta był tylko plotką, to po przeszukaniu opuszczonej rezydencji w Meżyhirji pogłoski zostały potwierdzone (w mieszkalnej części podkijowskiej willi znaleziono należące do Polechaj i jej córki rzeczy osobiste). Kochanka byłego prezydenta Ukrainy często widywana jest w domach handlowych na Rublowce na zakupach. A ma z czego wydawać – ukraińska prokuratura oskarża byłego prezydenta o wywiezienie z Ukrainy ponad 32 mld dolarów.

Źródła: tvrainru, tabloid.pravda.com.ua

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY