Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polska-Ukraina – wymiana dla nauczycieli

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) i Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zaprasza nauczycieli szkół gimnazjalnych do zgłaszania się do udziału w warsztacie dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.

Фонд Образование для демократии, источник: http://bazy.ngo.pl/

Фонд Образование для демократии, источник: http://bazy.ngo.pl/

W 2014 roku planowane są 2 terminy warsztatów:

• W dniach 3-6 lipca 2014 pod Lwowem (Ukraina);

• W dniach 25-28 sierpnia 2014 pod Warszawą.

W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo prezentują, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy, dowiedzenia się więcej o systemie oświaty na Ukrainie, oraz podjęcia próby napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży. Uczestnicy warsztatu samodzielnie dojeżdżają do Lwowa/Warszawy. Organizatorzy zapewniają transport ze Lwowa na miejsce warsztatu i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie. Do udziału w warsztacie możemy zaprosić z jednej szkoły tylko jednego nauczyciela – przedstawiciela tejże szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele powinni wypełnić ankietę i odesłać ją na adres: [email protected] (w temacie wiadomości proszę wskazać w którym z dwóch proponowanych terminów warsztatów chcieliby Państwo wziąć udział).

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 czerwca 2014. Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Tadeusz Rudzki, kontakt:

[email protected], tel. 607 198 493.

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w kursie Centrum Szkoleniowego Fundacji Edukacja dla Demokracji, które jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli działającą nieprzerwanie od 1999 roku, wpisane do rejestru prowadzonego przez Urząd Marszałkowski woj. mazowieckiego.

Warsztat jest organizowany w ramach Programu „Przemiany w Regionie”- RITA, finansowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY