Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Kuczma weźmie udział w negocjacjach w Donbasie

Były prezydent Ukrainy Łeonid Kuczma będzie reprezentował Ukrainę w grupie powołanej do uregulowania sytuacji w Donbasie (OBWE, Rosja, Ukraina).

Фото 15-летней давности. Кучма и Порошенко. Источник: ultratelecom.blogspot.com

Zdjęcie sprzed 15 lat. Kuczma i Poroszenko. Źródło: ultratelecom.blogspot.com

Pierwszy prezydent Ukrainy weźmie udział w posiedzeniu Ukraina-Rosja-OBWE w Doniecku. Posiedzenie Trójstronnej grupy kontaktowej do realizacji pokojowego planu Prezydenta dotyczącego uregulowania sytuacji na wschodzie Ukrainy odbędzie się 23 czerwca w Doniecku-tak obwieszcza prasa podlegająca Prezydentowi Ukrainy. Cel posiedzenia to określenie etapów realizacji planu pokojowego.

Obecny prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, spotkał się z członkami grupy kontaktowej w Kijowie. – Obecność Łeonida Kuczmy w tym posiedzeniu świadczy o tym, jak wielką wagą przykłada on do tej misji – powiedział.

Według wstępnych danych w negocjacjach w Doniecku wezmą udział Specjalny przedstawiciel obecnego przewodniczącego OBWE Heidi Tagliavini i ambasador Federacji Rosyjskiej Michaił Zurabow, a według postanowienia Petra Poroszenki Ukrainę będzie reprezentował drugi Prezydent Ukrainy Łeonid Kuczma.

Przypominamy, pierwsze posiedzenie Trójstronnej grupy kontaktowej miało miejsce 8 czerwca w Kijowie. Wtedy Ukrainę reprezentował ambasador Ukrainy w Niemczech, Paweł Klimkin, od niedawna minister spraw zagranicznych Ukrainy. Na mocy postanowienia Poroszenki, dzisiaj w Luksemburgu na posiedzeniu Rady UE dotyczącym spraw zagranicznych Paweł Klimkin przedstawi pokojowy plan Prezydenta dotyczący uregulowania sytuacji na wschodzie Ukrainy.

źródło: lb.ua

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY