Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Koncert Zgrani z Ukrainą

„Zgrani z Ukrainą” to święto polsko-ukraińskiej solidarności. Przy pomocy gitar, śpiewu i wspólnej zabawy przypomnimy też, że ukraińska walka o lepsze jutro wciąż trwa!

Logo koncertu zgrani z Ukrainą, źródło: organizatorzy

Logo koncertu zgrani z Ukrainą, źródło: organizatorzy

Co: Koncert „Zgrani z Ukrainą”

Gdzie: Centrum Stocznia Gdańska, ul. Doki 1, Gdańsk.

Kiedy: 27 czerwca 2014 r., start koncertu: 19.00 (otwarcie bram i przestrzeni wystawowej o 18.00).

Wstęp wolny

„Zgrani z Ukrainą” to niezwykłe wydarzenie kulturalne organizowane przez portal kulturalno-biznesowy EastWest (www.eastwestinfo.eu) i pod mecenatem Obolon Polska w Centrum Stocznia Gdańska. Już 27 czerwca 2014 r. znakomite ukraińskie i polskie zespoły zagrają dla Was w tym historycznym miejscu, by na nowy poziom przenieść atmosferę polsko-ukraińskiej solidarności ostatnich miesięcy.

Czerwiec 2014 roku to czas, gdy Polska świętuje 25-lecie demokratycznych przemian. Świętując swój sukces solidaryzujemy się z Ukrainą, która od kilku miesięcy walczy o swoje lepsze jutro w zjednoczonej Europie. Zaangażowanie polskich wolontariuszy w pomoc dla protestujących na Majdanie, aktywność naszych mediów, jedność polityków i solidarność społeczna były zjawiskami niecodziennymi. Bez wątpienia docenili to Ukraińcy, co widać w ich ogromnej sympatii dla Polski i Polaków.

„Zgrani z Ukrainą” to święto polsko-ukraińskiej solidarności. Przy pomocy gitar, śpiewu i wspólnej zabawy przypomnimy też, że ukraińska walka o lepsze jutro wciąż trwa!

Koncert otworzy zespół Chassis – znana trójmiejska kapela metalowa. Pozytywnym brzmieniem w języku ukraińskim zarazi Was Marshrutka na Mars, a za chwilę znajdziecie się w kolorowej krainie reggae dzięki zespołowi Majestic. TaRUTA – goście z Kijowa – to aż dziesięcioosobowy zespół żywiołowo łączący ukraiński folk z rockowym brzmieniem!  Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Gooral’a – człowieka, który jak nikt łączy ludowe melodie ze współczesną elektroniką.

Poza koncertem podczas „Zgrani z Ukrainą” w Centrum Stocznia Gdańska będzie można zobaczyć prace ukraińskiego fotografa – Antona Solomoukhy – a także wystawę plakatów „My Dan” autorstwa studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na scenie zaprezentujemy multimedialne prace ukraińskich grafików i plastyków, w tym m.in. Mariny Dykukhy.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY