Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Koncert: Dzisiaj Zumbaland (Gruzja) + Pako Sarr (Senegal) w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie muzyczne – Zumbaland (Gruzja) i Pako Sarr (Senegal) znów razem na scenie. Zespoły zagrają tym razem w Warszawie w klubie Chwila w piątek, 27 czerwca.

Kocert w Tbilisi, źródło: Facebook.com/InnaPrzestrzen

Kocert w Tbilisi, źródło: Facebook.com/InnaPrzestrzen

 

Co: Koncert: Zumbaland (Gruzja) i Pako Sarr (Senegal)
Gdzie: Chwila da Klub, ul. Ogrodowa 31/35, 00-893 Warszawa
Kiedy: 27 czerwca godz. 21.00

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy już czekają na kolejny festiwal Transkaukazja (który – przypominamy – już za rok w Warszawie ;) ) – w piątek, 27 czerwca, w warszawskim klubie Chwila wystąpi jeden z najbardziej znanych gruzińskich zespołów muzyki współczesnej Zumbaland wspólnie z rewelacją ostatniego Art Gene (największego festiwalu muzyki folkowej na Kaukazie) – Pako Sarr’em. To pierwsze w tym roku nie-festiwalowe wydarzenie Transkaukazji w Polsce!

ZUMBALAND [Gruzja]

Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia „wystarczy chcieć – na pewno się spełni”. ZumbaLand to popularny gruziński zespół poruszający się w ramach gatunków takich jak jazz, fusion, folk, funk i rock. W swojej twórczości miesza mocne akcenty gruzińskiej kultury i folkloru z szeroko pojętym kosmopolityzmem i popkulturą. Lider zespołu, Zaza Korinteli, jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na świecie.

W 1994 roku zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a rok później ukazał się ich debiutancki album „Czekam Na Wschód Słońca”. W 1997 roku muzycy ZumbaLand oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: „Hands” i „Margarita”, wygrywając w kategorii „Najlepszy Zespół Gruziński”. Kolejne lata lider zespołu Zaza Korinteli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 roku nagrał w „krakowskim” składzie płytę „Project Union”. W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu.

Strona zespołu.
Profil na Soundclund.

PAKO SARR [Senegal]

Gościnnie w koncercie wystąpi Pako Sarr (Soweto Youth Boys, ARRA, Pako Sarr Band) – senegalski artysta rezydujący w Polsce, znany z charakterystycznego wokalu i świetnej techniki gitarowej. Pako łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, wyrażając się w stylach muzycznych takich jak afro, reggae, soul, pop i rock. Współpracował ze znakomitymi artystami – w tym z Markiem Kościkiewiczem, Karimem Matusiewiczem, Manu Dibango, Youssou N’Dourem czy Luciano.

Profil Facebook.
Strona zespołu.
Myspace.

Bilety:
25 zł – przedsprzedaż (od wieczora 4.06.2014 do 26.06.2014 do godziny 23:00 w klubie Chwila przy ul. Ogrodowej 31/35 w Warszawie), 30 zł – w dniu koncertu

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY