Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Polsko-ukraiński Uniwersytet Uliczny we Lwowie 30 sierpnia 2014

„Uniwersytet uliczny” we Lwowie kontynuuje swoją działalność. Organizatorzy w nowej edycji to Kasa im. Józefa Mianowskiego i lwowskie NGO „Idea-Together”. Projekt realizowany przy wsparciu programu „Przemiany w Regionie” – RITA. Projekt jest medialnie wspierany przez Eastbook.eu.

Adam Michnik, źródło: facebook.com

Adam Michnik, źródło: facebook.com

 

Nowum w projekcie jest jego wymiar międzynarodowy – w tym roku na scenie pojawią się znani polscy uczeni i działacze społeczni, którzy wraz z ukraińskimi kolegami omówią polskie doświadczenia transformacji demokratycznej i wskażą potencjalne wzorce i wyzwania dla Ukrainy.
30 sierpnia będzie pierwszym wydarzeniem nowej edycji projektu. Pierwsze zajęcia prowadzić będą ukraiński historyk, zastępca szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, Oleksandr Zinchenko i polski dziennikarz, osobowość świata polityki, redaktor naczelny Gazety Wyborczej, Adam Michnik.

Początek imprezy: 30 sierpnia, godzina 15.00

Miejsce: Lwów, Muzeum Idei – ul. Wałowa 18

Zapraszają: Kasa im. Józefa Mianowskiego i IDEA Razom

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY