Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Dawid Cecuda

2 września rusza IX Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Wielkimi krokami zbliża się kolejne Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, które odbędzie się w dniach 2-5 września w Nowym Sączu. To już dziewiąta edycja największego wydarzenia ekonomicznego młodego pokolenia w Europie, na którym nie może zabraknąć osób zainteresowanych najważniejszymi międzynarodowymi aspektami dzisiejszego życia.

www.forum-leaders.eu

www.forum-leaders.eu

Młodzi liderzy z 42 państw Europy spotykają się w Polsce, aby tworzyć pomysły dla jej przyszłości oraz dyskutować o wyzwaniach stojących przed Europą. Temu służą organizowane od 9 lat debaty młodego pokolenia z wybitnymi przedstawicielami życia społecznego, politycznego i biznesowego współczesnego świata. We wspólnej dyskusji i warsztatach rodzą się nowe pomysły, inspiracje i podejmowane są decyzje o wspólnych działaniach. Za kilka lat to właśnie na nich spoczywać będzie odpowiedzialność tworzenia nowego ładu międzynarodowego. W tym oto miejscu rodzi się i kształci nowa światowa elita, a wszystko zaczyna się od zwykłego spotkania…

Tematyka tegorocznego Forum obejmuje następujące obszary tematyczne:

– bezpieczeństwo międzynarodowe

– przyszłość Europy i przestrzeni euroatlantyckiej

– Europa i świat w obliczu wydarzeń na Ukrainie

– wzrost gospodarczy

– przedsiębiorczość młodych, zarządzanie biznesem

– problemy demograficzne w Polsce i Europie

– przywództwo

– rola i zadania dla młodego pokolenia we współczesnym świecie.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali szefowie organizacji pozarządowych, społecznych, ekonomicznych, studenckich, młodzieżówek partii politycznych, stowarzyszeń pracodawców, a także młodzi dziennikarze i przedsiębiorcy. Tradycją stało się to, że gośćmi Forum Ekonomicznego Młodych Liderów każdego roku są wybitni politycy, liderzy ruchów społecznych oraz przedstawiciele biznesu. Wśród ponad 300 gości specjalnych dotychczas panelistami Forum byli m.in.: Janusz Lewandowski (Wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej, Parlament Europejski), Krzysztof Zanussi (producent filmowy), Lech Wałęsa (Prezydent RP w latach 1990-1995), Leszek Balcerowicz (Wicepremier, Minister Finansów, Prezes NBP w latach 2001-2007), Aleksander Milinkiewicz (lider Ruchu Za Wolność, Białoruś) oraz Dalia Grybauskaite (Komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego). W tym roku organizatorzy liczą na obecność m.in. wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest platformą wymiany poglądów na temat przyszłości Unii Europejskiej oraz całego kontynentu europejskiego. Jest też miejscem inicjacji wielu projektów międzynarodowych. Misją Forum jest tworzenie idei dla przyszłości Europy. Ponadto głównym celem organizatorów jest zbudowanie międzynarodowego Think Tanku młodych liderów, najbardziej oddziałujących na swoje środowiska lokalne, którzy staną się inspiracją dla nowych wspólnych projektów. Panele są tłumaczone na języki rosyjski i angielski, oraz transmitowane online – do obejrzenia na stronie www.forum-leaders.eu.

Organizatorem Forum jest: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytut Studiów Wschodnich.

Eastbook.eu objął EFML 2014 swoim patronatem medialnym. Zobacz pozostałych partnerów

www.forum-leaders.eu

www.forum-leaders.eu

Facebook Comments

Student stosunków międzynarodowych o specjalizacji dyplomacja współczesna. Od samego początku mojej działalności interesuje się sprawami ekonomii i polityki w sferze międzynarodowej, z czym wiąże swoja przyszłość. Moje zainteresowania skupiają się wokół takich państw jak Turcja, Rosja, Azerbejdżan i polityka wschodnia. Przygotowuje konferencje, spotkania z ekspertami ze wspomnianej tematyki, jak również szkolenia z zakresu technik negocjacji, mowy ciała, komunikacji kulturowej itd. Moją przyszłą pracę wiąże z dyplomacją i służbą zagraniczną.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY