Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Sprawa Bialackiego – wesprzyj akcję Instytutu Swobody

Pod koniec czerwca na wolność wyszedł jeden z największych wrogów reżimu Aleksandra Łukaszenki, przewodniczący Centrum Praw Człowieka “Viasna”, Aleś Bialacki. Symbol białoruskiej opozycji, obrońca osób represjonowanych, który walczył o poszanowanie praw człowieka na Białorusi ponad 1 000 dni spędził w niewoli. Białoruskie władze w wyniku procesu o charakterze politycznym skazały go na 4,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Wesprzyj akcję Instytutu Swobody

Fakt, że Aleś Bialacki został przed terminem zwolniony z kolonii karnej, nie oznacza jednak, że system na Białorusi się zmienia. Nie można zapominać, o tym co przytrafiło się Alesiowi Bialackiemu i przez co przechodzą każdego dnia więźniowie polityczni na Białorusi. Dlatego też nasza Fundacja pragnie przetłumaczyć na język polski książkę Walerego Kalonowskiego “Sprawa Bialackiego”

Wierzymy, że publikacja książki w języku polskim będzie okazją dla polskich czytelników, by zmierzyć się z białoruskim dramatem upokorzonego, zhańbionego i skrzywdzonego narodu i poznać dokładnie historię wyjątkowego opozycjonisty, którego życie to nieustanne ucieleśnienie słów Pawła Ścigaja, iż zawsze „należy stać na straży prawdy, walczyć o sprawiedliwość, domagać się wolności i pielęgnować solidarność”. Warto, by i Polacy poznali dokładnie historię Alesia Bialackiego – historię heroicznego oporu, niezłomności i  wierności najwyższym ideałom.

Eastbook.eu jest jest partnerem medialnym akcji.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY