Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Debata nad polsko-ukraińskimi doświadczeniami na rzecz zrównoważonego rozwoju na KIEW

Podczas Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej w Lublinie odbędzie się polsko-ukraińska debata nt. zrównoważonego rozwoju. KIEW to dwudniowe wydarzenie w Lublinie, podczas którego wypracowujemy rozwiązania i rekomendacje dla współpracy pomiędzy UE i krajami Partnerstwa Wschodniego. Bądź w Lublinie 2-4 października 2014.

KIEW-2014_logo_PL

Kongres Inicjatywe Europy Wschodniej, logo, źródło: organizatorzy

Globalna debata nad zrównoważonym rozwojem nabiera rozpędu zwłaszcza, że jesteśmy na ostatniej prostej wejścia w życie Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SGDs) – żywo dyskutowanych podczas niedawnej konferencji Rio+20 (Rio de Janeiro, 2012). Oenzetowskie założenia koncentrujące się na idei  promowania i wdrażania standardów zielonej gospodarki w kontekście zrównoważonego rozwoju i wykorzeniania ubóstwa (GESDPE) oraz instytucjonalnych ram zrównoważonego rozwoju (IFSD). Zagadnienia te są dyskutowanie w bardzo różnych gremiach i przy okazji wielu wydarzeń.

Znalazły również swoje miejsce na Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej, który odbędzie się po raz kolejny w Lublinie w dn. 02/10/2014 – 04/10/2014.

Czym jest Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej?

Kongres jest międzynarodową konferencją, której głównym założeniem jest wypracowywanie nowych rozwiązań i rekomendacji w dziedzinie współpracy pomiędzy krajami Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego m.in.: na polu edukacji, nauki, kultury, dobrego rządzenia, zrównoważonego rozwoju, relacji biznesowych etc. KIEW gromadzi przedstawicieli i przedstawicielki administracji, nauki, działaczy i działaczki organizacji społecznych oraz sektora biznesu. W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło ponad 1000 osób z blisko 60 państw świata. Wysoki poziom i prestiż KIEW spowodowały, że jest on ważną konferencją generującą, istotne i wartościowe dla wielu grup interesu i środowisk, koncepcje i praktyczne rozwiązania.

 

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY