Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Rodziny w Kamionce potrzebują pomocy

Pomóżmy najbardziej potrzebującym rodzinom z Kamionki, poszkodowanym w wyniku wydarzeń na wschodniej Ukrainie. Akcję wspierają Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą. 

 

Pomóc dla Kamionki

W rejonie Kamionki przebywa obecnie kilkadziesiąt rodzin przesiedlonych tymczasowo ze wschodniej Ukrainy, głównie z obwodów Donieckiego i Ługańskiego. Nie dociera do nich prawie żadna zorganizowana pomoc i brakuje podstawowych środków do życia. Wsparcia potrzebują też najbiedniejsze rodziny ofiar i uczestników akcji antyterrorystycznej. Każdy może wybrać jedną rodzinę z listy i samodzielnie lub z pomocą znajomych skompletować paczkę. Poza ubraniami wymienionymi poniżej w liście, w zasadzie wszyscy potrzebują koców, artykułów kuchennych (garnki, patelnie) i oczywiście suchego prowiantu o długim terminie ważności (bez słoików!). Rodzinom z dziećmi na pewno można wysłać przybory szkolne (kredki, flamastry, zeszyty itp.)

Dokładna informacja o akcji z listą potrzebnych rzeczy można znaleźć na stronach: Kamionka, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą. 

Jeśli wybierzecie już rodzinę, dla której chcecie przygotować paczkę napiszcie na maila [email protected] z wybranym z listy numerem porządkowym w temacie wiadomości i z nr telefonu w treści, żebyś organizatorzy akcji mogli w razie potrzeby się z Wami skontaktować i na bieżąco odznaczać na liście już zarezerwowane numery.

Czas jest istotny, bo robi się bardzo zimno! Akcja trwa do 11 listopada.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY