Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polska Rosja 2.0 – wymiana pomiędzy Krakowem i Woroneżem

W Krakowie w dniach 30 listopada 2014 – 7 grudnia 2014 w ramach programu Erasmus+ realizowany jest projekt #Polska #Rosja 2.0: wzajemna percepcja Polaków i Rosjan w nowych mediach.

Projekt Polska Rosja 2.0 Koła Naukowe Studentów Rosjoznawstwa UJ, źródło: organziatorzy

Projekt Polska Rosja 2.0 Koła Naukowe Studentów Rosjoznawstwa UJ, źródło: ororganizatorzy

 

Projekt Polska-Rosja 2.0 zainicjowany został przez Koło Naukowe Studentów Rosjoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Realizowany jest we współudziale Instytutu Wschodnich Inicjatyw i partnerstwie organizacji rosyjskiej Regionalna Organizacja Młodzieży „Politika i Wremija”.

Głównym celem projektu jest zmniejszanie antagonizmów między Polakami i Rosjanami, przełamywanie stereotypów narodowych, wyzbycie się wzajemnych uprzedzeń i promocja dialogu międzykulturowego. Zarówno IWI, jak i „Politika i Wriemija” w swych działaniach kładą nacisk wzajemne zrozumienie i poprawę komunikacji, szczególnie w kręgach młodzieży. Do osiągnięcia tego celu uczestnicy wymiany zamierzają osiągnąć przy pomocy innowacyjnych narzędzi web 2.0, gdzie każdy użytkownik może być aktywnym uczestnikiem, zarówno twórcą, jak i odbiorcą kreowanej wspólnie wirtualnej rzeczywistości. W projekcie bierze udział 24 studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Państwowego Uniwersytetu Woroneskiego.

Projekt został sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej i zakłada rewizytę studentów UJ w Woroneżu w roku 2015.

Przebieg projektu można śledzić pod „hashtagami”: #‎projektPolskaRosja ‪#‎Woroneż oraz na licznych serwisach społecznościowych:

FacebookVkontakte, You Tube, TumblrFlickrTwitterBlog.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY