Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Pomóż nie wyróżniać się z tłumu… w Ukrainie – zbiórka ubrań

Pomóż nie wyróżniać się z tłumu… w Ukrainie. Anna Woźniak z Fundacji Wspólna Europa zbiera ciepłe ubrania dla ludzi ze wschodniej Ukrainy. Cześć z tych ludzi opuściło swoje domy z powodu konfliktu, kiedy było jeszcze ciepło. Po przesiedleniu nie wszyscy dostali pracę, nie wszyscy otrzymali zapomogę. U większości już skończyły się pieniądze. Chcemy im pomóc.

Autor: Niklas Sjöblom, źródło: flickr.com  HELSINKI

Autor: Niklas Sjöblom, źródło: flickr.com
HELSINKI

Pierwszą partię ubrań przewiozłam do Kijowa pod koniec listopada. Trafiły do biura BOCTOK.SOS (organizacji z Ługańska zajmującej się pomocą humanitarną przyp. red.), gdzie pracują moi znajomi z Ługańska, Doniecka i Krymu. Niebawem znów jadę na Ukrainę, więc czekam na kolejną partię od Was – mówi Anna Woźniak. – Oczywiście, jeżeli uda się zebrać większą paczkę ubrań, to przewiozę je bezpośrednim rejsowym autobusem do Kijowa, skąd mój znajomi przewiezie bezpośrednio do biura organizacji.

W BOCTOK.SOS ubrania rozdawane są osobom przesiedlonym, które aktualnie mieszkają w stolicy. Część ubrań zostanie też przewiezionych bezpośrednio do strefy ATO (akcji antyterrorystycznej) razem z pomocą humanitarną.

Jeżeli uda się zebrać naprawdę dużo ubrań, czekają na nie również osoby z Tarnopola, gdzie również kursuje rejsowy autobus. W Tarnopolu również mieszkają osoby przesiedloneTak, więc wszystko zależy od NasPamiętajcie jednak – chodzi o ciepłe ubrania, a także o skarpetki, bieliznę, buty, ubrania dla dzieci, różne rozmiary dla młodzieży i dorosłych.

Prosimy o przekazywanie ubrań do biura Fundacji Wspólna Europa ul. Marszałkowska 58 m 7 w Warszawie lub o bezpośredni kontakt z Anną: anna.wozniak[at]wspolna.org lub tel: 660731132. Zbiórka trwa do końca stycznia 2015.

 

Przeczytaj wywiad z BOCTOK.SOS

Czy wystarczy „Szczęścia” pod Ługańskiem

o sytuacji przesiedlonych i pomocy humanitarnej we wschodniej Ukrainie

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY