Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Magdalena Swoboda

Akcja pisania listów do Ukraińców

Czasem chcemy pomóc, a nie wiemy jak. Czasem wystarczą zwykłe słowa, krótkie i szczere, które wywołają uśmiech na twarzy ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich, którzy chcieliby pomóc ukraińskim żołnierzom walczącym na froncie z prorosyjskimi separatystami.

Akcja pisania listów. Źródło: FrontPoshta

Akcja pisania listów. Źródło: FrontPoshta

Akcja pisania listów do Ukraińców została zainspirowana inicjatywą zorganizowaną w Ukrainie przez Листи Солдатам FrontPoshta (Listy dla żołnierzy, Poczta Frontowa) i Euromajdan SOS. Dzieci i dorośli cywile piszą listy do ukraińskich żołnierzy walczących na froncie z prorosyjskimi separatystami. Razem z przyjaciółmi w Polsce, którym zależy na pokoju w Ukrainie postanowiliśmy się do niej dołączyć. Jeśli i Ty chciałbyś napisać dwa słowa do ludzi, którzy walczą na wschodzie z separatystami możesz to zrobić wysyłając maila na [email protected] (wydrukujemy BEZ PODANIA Twojego adresu mailowego i przekażemy wolontariuszom w Kijowie, którzy wyślą bezpośrednio pocztą wojskową na front).

Prosimy o słowa otuchy, zwrócone do człowieka, któremu przyszło żyć w bardzo trudnej sytuacji. Zależy nam na słowach wsparcia wolnych od nienawiści. Chodzi nam o podkreślenie godności życia ludzkiego, spojrzenia na to życie z szacunkiem, a nie jak na cel wojskowy. Ukraińcy chcą pokoju. Każdy z walczących marzy o szczęśliwym powrocie do domu.

Listy można wysyłać na podany adres po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku. Do tej pory otrzymaliśmy listy z Ukrainy, Polski, Niemiec i Kostaryki.

Facebook Comments

Magdalena Swoboda: absolwentka politologii i ukrainoznawstwa na Uniwersytecie Jegiellońskim, dla Krakowa zostawiła nie mniej piękny Wrocław. Fascynacja Ukrainą przyszła jeszcze przed studiami ukrainoznawczymi, inspirację stanowił Kijów. W trakcie studiów odbyła m.in. praktyki w Ambasadzie RP w Kijowie, z ramienia Koła Konstytucjonalistów koordynowała wyjazd naukowy do Doniecka, a także była jednym z organizatorów konferencji naukowej: „Julia Tymoszenko: podwójna przegrana?”

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY