Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Nadchodzące wybory prezydenckie w Polsce – komentarz dla PR24

„Polityka wschodnia będzie jednym z głównych tematów nadchodzącej kampanii prezydenckiej” – mówił Paweł Purski na antenie Polskiego Radia 24.

Paweł Purski. Źródło: PR24/MR

Paweł Purski. Źródło: PR24/MR

– Stawiam tezę, że nasze położenie geopolityczne „ustawia” nam wewnętrzną scenę polityczną. Mamy teraz kryzys ukraiński i powraca pytanie, do jakiej Europy należymy. Mimo że kilka razy proklamowaliśmy powrót na Zachód, to cały czas uciekamy ze Wschodu. Jeśli Rosja ma misję zbierania ziem ruskich, to Polska chciałaby te ziemie przyłączyć do Europy. To bardzo ważny temat, który nadal będzie nas „rozgrzewał” podczas rozmowy o kandydatach na prezydenta – przewiduje Purski.

Publicysta Eastbook.eu dodał, że polska polityka wschodnia w wielu sytuacjach okazuje się być mało dojrzała. Jego zdaniem Polska powinna być bardziej samodzielna w tworzeniu relacji ze wschodem.

– Polska źle definiuje stosunki ze wschodem. Zapomnieliśmy o tym, że możemy działać dwutorowo. Z jednej strony mamy europejskie idee, które uosabia traktat stowarzyszeniowy. Z drugiej zaś powinniśmy myśleć o inwestowaniu i prowadzeniu interesów z Ukrainą – stwierdził w Polskim Radiu 24 Paweł Purski.

Zródło: Polskie Radio 24

 

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY