Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Ukochany Putin

Walentynki, a więc dzień zakochanych. Nie chcąc być posądzanymi o promowanie kiczowatych świąt rodem ze „zgniłego” Zachodu proponujemy swojskie, wschodniosłowiańskie, a konkretnie rosyjskie wyrażanie miłosnych uniesień. Oczywiście w wydaniu politycznym.

Maszani. Kadr teledysku "Mój Putin".

Maszani. Kadr teledysku „Mój Putin”.

Teledysk nowosybirskiej piosenkarki Maszani pt. „Mój Putin” osiągnął już niemal dwa i pół miliona wyświetleń, i ciągle rośnie. Cierpiąca najwyraźniej na rozdwojenie jaźni wokalistka występuje w swoim klipie w barwach narodowych Rosji i Ukrainy. Co ważne dla narracji, ta druga kreacja to zagubiona dziewczyna, tęskniąca za swoim ukochanym. Tym ma być tajemniczy motocyklista, którego jednak nie trudno rozpoznać, a gdyby ktokolwiek miał wątpliwości to niewyszukane słowa refrenu całkowicie je rozwiewają: „Mój Putin, mój miły Putin. Weź mnie ze sobą. Ja chcę być z Tobą”.

Sam obiekt tęsknoty porusza się na motorze, symbolu prawdziwego mężczyzny. I tu właśnie pojawia się problem. Aby zachować słuszny politycznie charakter klipu pojazd powinien wpisywać się w prorosyjską narrację. Niestety, rzeczywistość jest nieubłagana. Rodzimy przemysł motocyklowy nie był w stanie zapewnić udziału w teledysku jednośladu, który wzbudziłby w pięknej niewieście konieczny szczery zachwyt. Na nic zdały się próby montażysty zakrycia emblematów ujawniających markę maszyny. Mimo tuningowanego charakteru pojazdu sprawa jest ewidentna – Honda CBR F4i (dziękujemy członkom forum scigacz.pl za pomoc). Warto w tym kontekście przypomnieć, że kraj producenta – Japonia znajduje się wśród państw, które obłożyły Federację Rosyjską sankcjami w reakcji na anektowanie Krymu i rolę tego kraju w kryzysie ukraińskim. Ponadto oba kraje nie podpisały traktatu pokojowego po II Wojnie Światowej i formalnie wciąż znajdują się w stanie wojny…

Cóż, najwyraźniej miłość jest rzeczywiście ślepa.

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY