Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Purski

Wkrótce czeka nas kolejna powtórka z Mińska – komentarz dla PR24

– Koncepcja [polskiej] polityki zagranicznej skoncentrowanej wokół Unii Europejskiej okazała się błędem – mówił Paweł Purski na antenie Polskiego Radia 24.

Paweł Purski. Źródło:

Paweł Purski z portalu Eastbook.eu uważa, że wkrótce czeka nas kolejna powtórka z Mińska. – Nie wiem, kiedy to się skończy. Być może trzeba zaangażowania Stanów Zjednoczonych, żeby zakończyć konflikt na Ukrainie.

Według publicysty Eastbook.eu w całym konflikcie uwagę zwraca nie tylko nieobecność amerykańskiego przywódcy podczas kluczowych negocjacji, ale przede wszystkim odsunięcie Polski od stołu rozmów. – To skandaliczna sytuacja, żeby głos kraju, który graniczy z Ukrainą i agresorem nie był wyraźnie słyszalny.

Marginalna rola, jaką Polska odgrywa przy okazji sporu o Ukrainę to, zdaniem Pawła Purskiego, konsekwencja 7-letnich rządów Platformy Obywatelskiej. – Koncepcja polityki zagranicznej skoncentrowanej wokół Unii Europejskiej okazała się błędem. Stanowisko UE jest rozczarowujące, a unijni przywódcy nie potrafią sobie poradzić z kryzysem ukraińskim. Obecnie mamy do czynienia z „koncertem mocarstw”, w którym dyrygentem jest Putin, a „mocarstwa” – Niemcy i Francja, nie są tak naprawdę mocarstwami o mocnej pozycji – ocenił gość Polskiego Radia 24.

Źródło: Polskie Radio 24

Facebook Comments
Paweł Purski

Absolwent filozofii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studiował na Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Rosja/Azja Centralna. Stażysta m.in. w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Był pierwszym redaktorem naczelnym Eastbooka, a następnie przez prawie cztery lata współpracował z posłem do PE Pawłem Kowalem. Obecnie Przewodniczący Rady Fundacji Wspólna Europa. Zawodowo zajmuje się komunikacją strategiczną.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY