Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

[Debata w Warszawie] „Jak ograć Putina?”

Czego chce Putin? Na co stać Zachód? Jak skutecznie pomóc Ukrainie? Adam Michnik, Gleb Pawłowski, Sławomir Sierakowski

Jak ograć Putina?

Jak ograć Putina?

5 marca, czwartek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, 2p., Warszawa

O strategiach politycznych wobec prezydenta Rosji Władymira Putina rozmawiać 5 marca (czwartek) w siedzibie Krytyce Politycznej (ul. Foksal 16, 2p., Warszawa) będą:

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, interesujący się Wschodem (z wzajemnością);

Gleb Pawłowski, znający Kreml z każdej strony, były dysydent i były najbliższy doradca Putina. Pawłowski to intelektualista równie intrygujący, co kontrowersyjny – prawdziwe wcielenie Rosji.

Rozmowę poprowadzi Sławomir Sierakowski, szef Krytyki Politycznej i Instytutu Studiów Zaawansowanych w Warszawie.

Gleb Pawłowski – urodzony w 1951 roku na Ukrainie były radziecki dysydent i więzień łagrów, rosyjski politolog. W czasie pierwszej i drugiej kadencji doradca prezydenta Rosji Władimira Putina, wcześniej zaś jego poprzednika na tym stanowisku – Borysa Jelcyna. Dyrektor i twórca Fundacji Efektywnej Polityki. Obecnie krytyk rosyjskich władz i autor wielu książek, publicysta.

Adam Michnik – urodzony w 1946, polski publicysta, eseista, pisarz, historyk i działacz polityczny. Od 1989 redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. W latach 1968–1989 należał do głównych organizatorów antykomunistycznej opozycji w PRL. Jego relegowanie z uczelni przyczyniło się do zaistnienia wydarzeń marcowych w 1968. Adam Michnik był działaczem Komitetu Obrony Robotników i „Solidarności”, więziony i represjonowany jako więzień polityczny. Od 1989 do 1991 sprawował mandat posła na Sejm kontraktowy. Kawaler Orderu Orła Białego.

 

Źródło: krytykapolityczna.pl

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY