Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Swatka PL-UA. Warsztaty dla nauczycieli | Zgłoszenia do 23 marca

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) i Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli szkół gimnazjalnych do udziału w warsztacie dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.

swatka

Do udziału w „Swatce” zapraszamy przedstawicieli szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie. W 2015 roku planowane są 2 terminy warsztatów:

  • W dniach 27-30 czerwca 2015 r. pod Lwowem (Ukraina);
  • W dniach 27-30 sierpnia 2015 r. pod Warszawą.

Warsztaty dają szkołom możliwość znalezienia partnerów z Ukrainy, z którymi będą mogli zorganizować wymianę młodzieży. Pozwalają również nauczycielom biorącym w nich udział wzmocnić swoje umiejętności pisania projektów edukacyjnych.

W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo przedstawiają, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy (centralne i zachodnie obwody – lwowski, iwanofrankowski, tarnopolski, wołyński, rówieński, chmielnicki, czerniowiecki, zakarpacki, winnicki, kirowogradzki, połtawski, czerkaski, żytomierski, kijowski, czernihowski), dowiedzenia się więcej o systemie oświaty na Ukrainie oraz podjęcia próby napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży.

Uczestnicy warsztatu samodzielnie dojeżdżają do Lwowa/Warszawy, skąd będą mieć zapewniony dojazd do ośrodka szkoleniowego i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie pdczas warsztatów. Do udziału w warsztatach możemy zaprosić tylko jednego nauczyciela z danej szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele powinni wypełnić ankietę i odesłać ją na adres: [email protected] (w temacie wiadomości proszę wskazać w którym z dwóch proponowanych terminów warsztatów chcieliby Państwo wziąć udział).

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 marca 2015 r.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie http://rita.edudemo.org.pl/ w terminie do 20 kwietnia 2015 r.

Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Tadeusz Rudzki, kontakt: [email protected], tel. 607 198 493 (w godz. 9:00-17:00).

formularz ankiety zgłoszeniowej

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w kursie Centrum Szkoleniowego Fundacji Edukacja dla Demokracji, które jest Niepubliczną Placówką  Doskonalenia Nauczycieli działającą nieprzerwanie od 1999 roku, wpisaną do rejestru  prowadzonego przez Urząd Marszałkowski woj. mazowieckiego.

Więcej o Swatce: http://rita.edudemo.org.pl/

Warsztat jest organizowany w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA, finansowanego ze  środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY